MAP 1636 Fialová komedie na Tchaj-wanu! Diplomatická delegace Tchajwanců na historicky nejvyšší úrovni zamíří do Pekingu, jen co z ostrova vypadne Pekarová Adamová!

V dnešní dlouhé analýze také rozbor vládního dokumentu o Green Deal, který prokazuje, že 57% nejchudších občanů bude Green Deal pořádně okradeno, ale 43% nejbohatších občanů na tom pěkně vydělá! A rozbor čeho se ve Washingtonu tento víkend tak tak lekli, že okamžitě nastartovali vládní letadla. Co jim to zase Vladimír provedl?

Tchaj-wan zažívá špatné ekonomické časy. Tchajwanský úřad pro statistiku oznámil těsně před příletem Pekarové Adamové, že letos se chystá z Tchaj-wanu (23,5 milionu obyvatel) odcestovat za prací, zejména v Číně, 90% čerstvých absolventů škol. Celkem letos úřad očekává odliv až 700 tisíc Tchajwanců za prací, a ti sebou vezmou své nejbližší a děti. Z Tchaj-wanu tak má letos emigrovat 1,5 až 2 miliony osob. Podle tchajwanského vládního statistického úřadu je hlavní příčinou emigrace z Tchaj-wanu stagnace platů na ostrově a příležitost vyšších výdělků v Číně a dalších jihoasijských zemích, které jsou hladové po odborně vzdělaných zaměstnancích se znalostí čínštiny a angličtiny. Tchajwanský úřad pro statistiku také varoval vládu, že odliv občanů v produktivním věku způsobí dramatický pokles výběru daní, protože až 60% HDP Tchaj-wanu je tvořeno spotřebou obyvatel, a emigrace 10% obyvatel tak bude mít drastický vliv na velikost HDP, a výběr daní! Když nebudou daně, nebude na zbraně, uvědomují si zastánci US politiky, a bijí na poplach! 

Velmi zajímavá je podobnost emigrace z Tchaj-wanu s emigrací z Ukrajiny. Z Ukrajiny emigrovalo podle Německé spolkové centrály pro politické vzdělávání do zahájení nepokojů v roce 2014 celkem přes 6 milionů osob, z toho 4,6 milionu do Ruska. Další miliony emigrovaly od tzv. Oranžové revoluce do Putinovi invaze, a po ní imigrovalo 5,4 milionu do Ruska a 4,9 miliony do EU. Celkem z Ukrajiny emigrovalo od roku 1991 přes 20 milionů osob. Ukazuje se tak zásadní podobnost s vývojem na Tchaj-wanu:

  1. Občané země, která má ve své blízkosti stát stejné národnosti, a nebo podobné kultury, který vyplácí vyšší mzdy, budou masivně emigrovat, zejména v mládí, a domů se už nevrátí.
  2. Celý proces imigrace urychluje domácí nestabilita, a neustálé vměšování USA do vnitrostátních politických procesů s cílem, aby proamerické síly zvítězily.

Tchaj-wan je stejně jako Ukrajina rovnoměrně politicky rozdělen mezi příznivce USA, a stoupence politiky větší spolupráce s Čínou, která ovšem nutně neznamená přímou čínskou anexi. 

Krásným příkladem rozdělení tchajwanské společnosti je právě probíhající výprava Pekarové Adamové na ostrov. Zatímco zastánci politiky USA Pekarovou Adamovou vítají, a jejich média ji doslova zahrnují pozorností, která je obvykle vyhrazena té nejvyšší  hollywoodské smetánce, či britské královské rodině. Zastánci tradiční tchajwanské politiky o Pekarové referují, ale současně zdůrazňují, že ihned po jejím odletu se do Pekingu vypraví historická delegace Tchaj-wanu na nejvyšší úrovni v čele s bývalým prezidentem (2008-16) Ma Jing-jeou, který je vrcholným představitelem strany Kuomintang, která brutálním způsobem vyhrála loňské místní volby. Ma Jing-jeou bude v Číně pobývat několik dní, zejména bude uctívat oběti čínských bojů proti Japoncům a besedovat s čínskými studenty. Výprava exprezidenta Ma Jing-jeou do Číny se časově kryje s plánovanou výpravou odstupující prezidentky Tchaj-wanu Tsai Ing-wen do Washingtonu. Obě hlavní politická uskupení na ostrově brousí nože na blížící se prezidentské volby, ve kterých je zatím větším favoritem kandidát pro-čínské strany Kuomintang, zakladatele Tchaj-wanu Čankajška. Úřadující místopředseda Kuomintang Andreew Hsia už letos v únoru Peking navštívil a jednal tam osobně se čtvrtým nejvyšším představitelem Číny podle řebříčku hierarchie moci, s Wangem Huningem. Jak Washington tak Peking stupňují své aktivity, aby volby vyhrál jejich kandidát, a snaží se vyvarovat politických chyb.  Peking třeba včera 24.3. donutil svého velvyslance v Austrálii Xiao Quian, aby opravil svůj výrok z 23.3. – Tchaj-wan bude náš, ale válka s Austrálii je chyba úsudku., který proamerická propaganda ihned vykládala za důkaz čínské přípravy invaze na ostrov  – na – Tchaj-wan je odjakživa součástí Číny, ale válka s Austrálii je chyba úsudku. Důkazem neschopnosti současné prezidentky Tsai Ing-wen prosadit politiku nezávislosti Tchaj-wanu je jednak včerejší oznámení prezidentky Hondurasu Xiomary Castro, která nařídila tchajwanským diplomatům, aby si ihned sbalili kufry, a opustili Honduras, i skutečnost, že politika Tsai Ing-wen za dobu jejího úřadování znamenala, že ze 22 zemí, které Tchaj-wan uznávaly před jejím nástupem do funkce, jich už zbylo přes všechnu snahu USA jen 13

USA jsou velmi podivná země, která se zaměřuje na neustálé okrádání slabých a chudých, ať už zemí, a nebo vlastních Američanů. Podle jejich vládního dokumentu o dosažení tzv. Klimatické neutrality, který je americkou variantou plánu EU známého jako Green Deal, dojde v roce 2035 v důsledku provedených opatření na tzv. záchranu planety k bezprecedentnímu okradení nejchudších Američanů, zejména Afroameričanů, Hispánců a Indiánů, ve prospěch nejbohatších bělochů. Podle zveřejněných údajů přijde 30% nejchudších Američanů v roce 2035 o 2,9% svých ročních příjmů, a v roce 2045 už o 3,9% svých příjmů. 27% méně bohatých Američanů přijde díky politice Green Deal v roce 2035 o 1,2% a v roce 2045 o 1,4% svých příjmů. 28% více bohatých Američanů vydělá na politice Green Deal v roce 2035 o 2,5% více a v roce 2045 o 4% více. A 15%nejbohatších Američanů vydělá díky Green Deal v roce 2035 o 1% více, a v roce 2045 o 1,4% více, (viz str. 123 až 142 kalifornského vládního dokumentu). Plány Green Deal jak v USA tak v EU jsou tedy rasistické, a zaměřené na okradení chudých lidí, ve prospěch bohatých. Podle přiznání v uvedeném dokumentu, budou mít všechna přijatá opatření tzv. US Green Deal mizivý, ale záporný dopad na růst zaměstnanost i růst ekonomiky, (viz. str. 124). Ještě zajímavější je, že Deep State naplánoval pomocí US Geen Deal rozdělit  občany na dvě kategorie – na ty co zchudnou 57%, a na ty co zbohatnou 43%! A toto rozdělení (uvedené na str. 125)  přesně odpovídá tzv. Pravidlu Emmanuela Todda, které říká, že tzv. demokratické volby v západních demokraciích vždy vyhraje 43% bohatších občanů, protože 57% chudších občanů se proti nim nedokáže spojit, protože jsou chudí, a nemají na lobbing a politiku ani čas ani peníze. Pokud pochybujete o Toddově pravidlu, české prezidentské volby ve druhém kole skončily 41% občanů pro generála, 59% se nedomluvilo. V každém případě, USA aspoň se svými občany jednají poctivě, a zveřejní o kolik chudé oberou, aby bohatým přilepšily. To se v Česku ani v EU nedělá! Tady se tvrdí, jak na Green Deal všichni zbohatneme! Když to nejde v USA, nemůže to jít ani v EU, ani v Česku!

V USA se šíří energetická chudoba jako mor. Podle nejnovějších vládních údajů si už 30 milionů amerických domácností nemůže dovolit platit výdaje za energie. Na sociální podporu dosáhne jen 6  milionů rodin, zbytek má smůlu. Jen loni bylo od elektřiny a plynu odpojeno 4,2 milionu rodin. To je o 29% více u elektřiny a o 76% více u plynu, než v roce 2021. 47% nejchudších Američanů musí omezovat jídlo, léky, a výdaje na léčení, aby si mohlo dovolit zaplatit energie. 20,8 milionů rodin dluží po splatnosti za elektřinu a plyn průměrně 796 USD, (18 000 CZK), a tento dluh neustále narůstá. Nyní je jeho součet 16,6 miliardy USD, (365 miliard CZK). Vláda USA ale raději zachraňuje banky jako SVB, než své rodiny. 

V USA zavládla na začátku tohoto týdne panika a proto urychleně posadily tuto sobotu viceprezidentku Kamalu Harris na letadlo a šupito presto ji poslaly do Afriky. Za vším je náhlá změna orientace v Zambii. Tamní prozápadní liberální prezident Hakainde Hichilema, kterého USA oslavovaly, vytáhly z vězení, a prosadily do funkce prezidenta, ačkoli podle Panama Papers, jde o protřelého afrického defraudanta, který prodával přes Bermudské daňové schránky zambijská nerostná ložiska, která si přivlastnil, severoamerickým těžařům, najednou nečekaně po setkání Putin – Xi v Moskvě, změnil rétoriku, a 22. března oznámil na shromáždění, že Zambie se vydává cestou velkého Mao Ce-tunga,  a jeho přítele velkého Kennetha Kaundy, prvního prezidenta nezávislé Zambie, a vychvaloval Huaweii za její dary lidu Zambie. Za vším náhlou pozorností USA malé Zambii je bájné naleziště o rozloze 720 km2 známé jako Nkombwa Hill, které si v posledních několika letech rozparcelovaly západní firmy. Naleziště obsahuje obrovské zásoby zlata, platiny, diamantů, niobu, tantalu, mědi, a kde čeho, co je nutné na mobily, soláry, větrníky a elektroauta, a ještě ke všemu mimořádně obrovské zásoby fosfátů, nutných k výrobě hnojiv. Ten, kdo ovládne těžbu v Nkombwa Hill nejen zbohatne, ale může i zasadit těžkou ránu monopolu Ruska a Běloruska na fosfáty, a Číně na vzácné minerály. 

USA i EU byly šokovány, že jejich miláček, liberál Haikaide Hichilema, najednou otočil a začal vyhlašovat, že jeho vláda už neuhne z cesty stanovené otci zakladateli, (Mao Ce-tung a Kenneth Kaunda), kteří byli schopni postavit železniční trať Tanzanie-Zambie Railway (TAZARA) v době, kdy to bylo téměř nemyslitelné. A že, Zambie se teď musí hodně naučit o tom, jak se Čína v průběhu let vyvíjela a dokázala zlepšit životy svých obyvatel

Důvod pro prezident Haikaide Hichilema najednou otočil je prostý, v Zambii zavládla v důsledku sankcí na Rusko drahota, hlad, a příjmy celé ekonomiky z těžby hornin přestaly stačit na potraviny, a další dovozy zboží. Severoameričané si sice zambijské doly na fosfáty rozparcelovaly, ale Zambie je 100% závislá na dovozu ruských hnojiv, která jsou sankciována, a nebo nyní nedostupná pro obstrukce EU při dodržování pravidel smlouvy na vývoz ukrajinského obilí a ruských hnojiv.  (Viz podrobná zpráva washingtonského úřadu IFPRI.) Situace došla už tak daleko, že 14.3, veřejně varoval zambijský arcibiskup Telesphore Mpundu, foto výš, že hlad mezi obyvateli Zambie v důsledku sankcí na Rusko je už tak velký, že mohou opět propuknout masové hladové bouře, rabování a banditismus, a varoval současnou vládu před takovými důsledky. 

Proti návštěvě Kamaly Harris v Zambii se postavili pastoři, kněží i socialisté a další politici, kteří dosud podporovali demokracii a liberalismus. Všichni společně obviňují Washington a Brusel, že jednostranným a neustálým zvyšováním úrokových sazeb v USA i EU způsobily kolaps afrického trhu státních dluhopisů. Všichni investoři nyní jen stahují své zisky ze Zambie a investují je v USA. Výsledkem je nemožnost Zambie, aby prodejem nových dluhopisů umořovala staré dluhopisy při jejich splatnosti, (běžné v Česku i jinde po světě). Zambie tak prodala jen 32% objemu plánovaných nových dluhopisů a její finanční stabilita se zhroutila. 

Proto nyní všichni v Zambii požadují:

  1. Zrušit štědré daňové prázdniny poskytnuté privatizovanému těžebnímu sektoru, který je vlastněn zejména USA, Kanadou a Británií.
  2.  Zapojit Čínu na bilaterálním základě, aby nám poskytla tříleté moratorium na svůj dluh, zatímco budeme muset splácet nikdy nekončící dluh MMF a G20.
  3. Zavést celostátní úsporná opatření, včetně úspory za mezinárodní cesty na všech úrovních, včetně cest hlavy státu.

Změna politiky v Zambii je dána skutečností, že Zambie není schopna splácet svůj státní dluh. Ten drží ze 70% západní banky a různé fondy jako MMF, a ze 30% Čína. Čína neustále tlačí na Západ, aby dluh Zambie restrukturalizoval, ovšem Washington tvrdohlavě požaduje místo společného snížení dluhů Zambie, aby se Čína jako jediná svého svého dluhu vzdala. Čína počátkem března první část dluhu Zambii odpustila. Čína nyní dokončila výstavbu přehrady v Zambii a zahajuje budování silniční sítě

Co dodat? Česko je v podobném svrabu jako Zambie, i tady lidé bojují s drahotou. Žádný politik ovšem nejde příkladem a neomezuje státní výdaje za zbytečné mezinárodní cesty. Naopak fialoví politici, jako Adamová Pekarové jezdí na mezinárodní cesty, jako by parlamentní křeslo znamenalo služby bezplatné turistické kanceláře.

Je neděle 26. března 05.24 a víc se do dnešní analýzy už nevejde. Všem Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale současní politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se novými a lepšími politiky. Už je nejvyšší čas, na výměnu těch starých. Mail, kdyby se hodil: kpv0249@gmail.com. A připomínám, že jsem také absolventem VPA KG, tak si na mne dejte pozor!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář