MAP 1645 ŠOK! Macron a Ursula včera odletěli společně do Pekingu uzavřít kšeft století! Bude práce pro 150 českých firem, které se na zakázce podílejí! Komu to v Česku ale tak vadí!
Včera 4, dubna večera našeho času přinesl tchajwanský tisk pro Čechy bombastickou zprávu! Noviny pro-čínského Kuomintangu, jehož nejvyšší vedení je právě na přátelské návštěvě u nejvyššího vedení KS-Číny, oznámily, že od pondělí 3. března spolu, téte á téte, v Paříži jednali Ursula von der Leyen a Emmanuel Macron, aby dohodli poslední detaily tajného obrovského obchodu s Pekingem! Macron má prý podle důvěrných úředních zdrojů dostat od Číňanů dárek za svoji výpravu do Pekingu! Asi proto, aby Emmanuel dárek opravdu dostal, se nečekaně k výpravě připojila i Ursula. Číňané prý naznačili, že když EU přestane dělat potíže, jak požadují USA a jejich různí nohsledi, nakoupí od Macrona “desítky” letadel Airbus! A pro ty vyrábí celé komponenty a další součástky až 150 českých firem, tedy tisíce českých dělníků a techniků. Hodnota obchodu s letadly je mezi 50 až 150 miliardami USD, (1 až 3 biliony CZK), a představuje jen třešničku na čínském dortíku, který bude v Pekingu servírován. V době hospodářské krize je takový obchod obzvláště vítán. Ne ovšem všemi českými politiky. Proto se na celou záležitost dnes podíváme podrobněji!
Vyjednávání o nákupech velkých flotil letadel probíhají tajně celé měsíce a na nejvyšší úrovni. Tak probíhala i nedávná prosincová jednání mezi Boeingem, Airbusem a Indií v luxusním sídle St. James Court u Buckinghamského paláce. Výsledkem bylo rozdělení dodávky letadel 250 na 220 mezi USA a EU! Výroba dopravních letadel je dnešní obdobou historicky slavného byznysu se švýcarskými hodinkami. Největší cenu výrobku nepředstavují energie a suroviny, ale plody chytré a umné lidské práce. Na výrobě Airbusů se v EU podílí více než 100 tisíc zaměstnanců, a jen v Česku 150 firem! V době těžké hospodářské krize je takový obchod neuvěřitelným blahem pro všechny státy, tím spíš, že Čína už rok vyrábí vlastní dopravní letadla minimálně stejné kvality jako Airbus a Boeing!
USA tentokrát nejsou do obchodu přizvány, a určitě je to štve. Rozvědka USA je známá, že poslouchá evropské politiky. (Viz. 2013, a s pomocí Dánů 2021, což opět zajímavě potvrzuje teorii Seymoura Hershe o Nord Stream). Podle zkušených tchajwanských analytiků jsou pro Peking podmínkou nákupu letadel dobré diplomatické vztahy s Čínou! A tyto obchody jsou často slavnostně podepisovány při návštěvách vysokých evropských politiků v Pekingu!
V úterý 4. dubna začaly nějakou zvláštní náhodou kyjevské tamtamy troubit do světa, že Západ, jmenovitě komisař EU Joseph Borrell vyhlásil Číně ultimátum, podle kterého postoj Západu k Číně bude záviset na postoji Číny k ruským válečným zločinům. Podle Borrella, Čína musí přehodnotit svou podporu Ruska nebo uvidí, hlásil Kyjev!
Obdobně bylo v Česku aktivní duo poslanců TOP-09 Pekarová a Ženíšek! Ten ve stejný den, kdy Kyjev vytroubil Borrellovo ultimátum, tvrdil, že Česko musí opustit skupinu zemí 14+1, která je zaměřena na podporu Čínských investic v Evropě, protože Česku žádné výhody tato organizace nepřináší! Ženíšek má pravdu v tom, že po útocích proti Číně a komedii trojice Tvrdík, Birke, Hamáček, (všichni ČSSD), s tzv. miliardářem a poradcem Miloše, Jie Ťien-mingem, sice přímé čínské investice usnuly, ale zapomíná, že celou tu dobu nepřímá česká práce pro Číňany, přes koncové dodavatele zejména ve Francii a Německu přináší Čechům spoustu dobře placené práce, viz 150 firem pro Airbus! Výsledek cesty Pekarové na Tchaj-wan – slib, že z 200 milionů EUR určených Tchaj-wanem pro střední Evropu bude část směrována do Česka, je kapkou v čínském byznysu s Českem, který se uskutečňuje přes hlavní evropské firmy. Obdobně zajímavé, ač už značně méně bojovné, je i toto včerejší vyjádření Pekarové.
Tzv. diplomatická válka Litvy proti Číně za uznání Tchaj-wanu (2021-2022) skončila tím, že Čína úplně odstřihla veškerý obchod s Litvou, a žádný litevský výrobek ani součástka nesměla být obsažena ve zboží dodávaném do Číny. Německo a další země začaly dokonce Litvě vyhrožovat, že v ní zavřou své továrny. Tato litevská vládní politika vyvolala v samotné Litvě takové pobouření, že v lednu 2022 podle Litevské veřejnoprávní televize – Bylo 60% Litevců proti konfrontaci s Čínou!
Jak je nebezpečná konfrontační politika české vlády, zejména TOP-09 proti Číně si už uvědomili i v médiu Seznam – viz. zde. Přijít o obchod s Čínou si nemůžeme dovolit, tím spíš, že brzy díky fialovým existencím přijdeme o český autoprůmysl! Nejhorší na tom všem je, že jsme opět sami, kdo se po Litvě pouští do souboje s Čínou. Ani Washington se neodvažuje jít tak daleko, o zemích západní Evropy nemůže být ani řeč, ty všechny bojují o čínské investice i o podíl na čínském exportu! (Třeba hodnocení italsko-čínských jednání na nejvyšší diplomatické úrovni v únoru 2023.) Podle zprávy portugalské národní banky Banco de Portugal z roku 2022 je Čína 5.největším investorem v zemi s investicí 250 miliard CZK! To představuje okolo 1/3 hodnoty celého ČEZU, se všemi jadernými elektrárnami! A Pekarová přiveze z výletu na Tchaj-wan slib, že část z 5 miliard CZK určených pro investice do zemí střední a východní Evropy bude určená pro Česko! A ještě se tím TOP-09 chlubí! Až přivezou 250 miliard CZK investic z USA, prosím můžeme začít uvažovat, že začneme štěkat, jak si Washington přeje, když platí. Ale štěkat zadarmo, jak si USA přejí, a ještě za to platit, když si Amerika na obchodu s Čínou mastí kapsy biliony jako nikdo na světě, je projevem naprosté fialové demence. Ne na Tchaj-wan měla Pekarová letět, ale do Washingtonu, aby tam Bidenovi vyčetla, jak na čínském obchodu nechutně a nemravně bohatnou! To by pak byla panečku hrdinka! Skončila by asi stejně slavně jako Johanka z Arku!
Číňané se na Macrona těší a slibují si, že otupí současnou protičínskou ofenzívu Washingtonu. Za dva dny uvidíme!
Je středa 5.duben 04.30. Děkuji za pomoc, dary i nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vaší podpoře. Snad tomu tak bude i nadále přes tuto finanční krizi a drahotu, která mě tíží stejně jako Vás. Mail, na mne kpv0249@gmail.com. Poslední mluvený pořad jsme zatím natočili 27. března a najdete jej na tomto odkaze. Další bude v pátek 7. dubna na tomto kanále, a zhodnotíme v něm právě změnu vztahů EU k Číně a Rusku. Odkaz na US State Government zprávu o Česku, ze které jsem v posledním pořadu uváděl některé údaje. Mějte se krásně.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!