MIP 146 Eschatologie se šíří Ruskem! Gargamelova analýza z 2. října 2022

 

Analytici blízcí CIA varovali, že se Ruskem začala hromadně šířit víra o brzkém příchodu konce světa, a nábožensko-politická doktrína, jak se na tento konec světa připravit – Eschatologie. Rusové jsou prý stále více přesvědčeni, že současná válka na Ukrajině, je válkou, kterou NATO rozpoutalo proti Rusku. Válkou, která byla od roku 1991 nevyhnutelná. Válkou, kterou chce Západ, podle většiny obyčejných Rusů, Rusko definitivně zničit. A válkou, kterou Rusové musejí vybojovat do hořkého konce. Eschatologie představuje souhrn starých náboženských doktrín, které do novověku intenzivně připravovaly mysl věřících (judaistů, křesťanů i muslimů) na konec lidských dějin, na vzkříšení mrtvých, a na poslední soud. Rusové tedy dnes hromadně propadají fatalistickému odevzdání se osudu a vyšší moci, zatínají zuby, chystají se bojovat, a očekávají přitom nevyhnutelný hořký osud – konec světa. Taková to populace odevzdaná doktríně eschatologie historicky dokázala bojovat velmi sveřepě a udatně – třeba naši předci – husité. Zdá se tedy, že Rusové se duševně připravují, i na atomovou válku, a to nevěstí nic dobrého.

Tuto změnu ruských myslí, zřejmě urychlují současné ruské porážky u Charkova. Ještě předevčírem se informační kanály ruských vojenských blogerů předháněly v informování o příchodu posil, které vysvobodí posádku města Liman z operačního obklíčení. Jenže v noci se ukázalo, že ruské pravidelné jednotky jen rychle prorazily ukrajinské sevření a zajistily evakuační koridor, kterým se okamžitě z města stáhly všechny nepravidelné jednotky, které ho bránily. A potom za sebou vyhodily mosty přes řeku. Podle Rusů, bylo sice ponižující kapitulaci pár stovek až tisíc Rusů a Novo Rusů zabráněno, ale je třeba okamžitě najít viníky porážky, a potrestat je. Tím spíš, že panuje nálada, že útok Ukrajinců bude pokračovat, a ruská armáda – Nikde!

Rusové byli včera tak naštvaní a tak usilovně hledali viníky své porážky v potyčce u Limanu, že ani nezaznamenali, vztek Ukrajinského velení, kterému Rusové zase zbourali dvě důležité trafostanice. Ukrajinské vedení sice přislíbilo, že do začátku zimy zničené úseky elektrických soustav opraví, ale lamentovalo nad barbarskostí Rusů, proti které jsou bezbranní. Ruští mediální analytici, dokonce i Kadyrov osobně, včera hromadně svalovali vinu na generála Lapina, který obraně v oblasti charkovské ofenzívy od počátku velel, a který je podle nich zbabělec (Hrdina Ruska zbabělec!), a nedokáže velet vojskům. Málo komu z nich přitom přišlo na um, že Lapin takřka žádné vojáky nemá. Ruské pravidelné prapory, se kterými hasí největší ukrajinské průlomy domobranecké obrany mají místo 500 vojáků, už jen 30. S technikou je na tom podobně. Sám Lapin, který si vydobyl vojenskou slávu začátkem července, kdy místo čelního útoku na aglomeraci Lisičansk-Severodoněck, provedl obchvatné manévry ze severu a jihu, a donutil tak Ukrajince nakomandované v houfech Zelenským do města, aby město bez boje rychle opustili, požadoval už měsíc před svým obkličovacím manévrem, v červnu, písemně – aby Putin nařídil mobilizaci, jinak nebudou koncem léta vojáci. Abyste si představili – Lapin je frontovým, nebo armádním velitelem vysokého stupně, a aby hasil jednu krizi za druhou, pohybuje se po bojišti, stejně jako kdysi Guderian v obrněném velitelském vozidle. Jenže Guderian se pohyboval v sestavě desítek tanků a obrněných vozidel, kdežto Lapin dnes jezdí v jednom OT s řidičem a osobním ochráncem. Proč – protože ruská armáda nemá propojenou radiovou síť s domobranci, a tak se musí velet osobně. 

Obránci Limanu jej udatně bránili 14 dní, proti převaze. Jak vypadají vojáci po takovém to vyčerpávajícím boji zde na fotkách. Cílem obrany bylo, nyní už je to jasné, ne udržet území, ale zpomalit Ukrajinský postup, aby se na co největším území mohlo rychle provést referendum o připojení k Rusku. Protože CIA předpokládá, že Rusové teď mobilizovali více než 100 tisíc, ale méně než 300 tisíc, a protože Putin nařídil odsunout termín nástupu pravidelných branců o měsíc, ale ihned propustit stávající brance, kterým končí služba, žádné větší akce Rusů se nyní neočekávají.

Ukrajinci získali u Limanu další taktický úspěch, který nic nemění na ruské strategii. Neustálé údery na ukrajinskou energetickou infrastrukturu ukazují, že ruský generální štáb počítá hlavně s tím, že Ukrajina letošní zimu nepřežije, a bude donucena ke kapitulaci totálním rozvratem svého zázemí. Nízké počty mobilizovaných Rusů, odsun podzimního nástupního termínu branců, a vyhýbání se zbytečným bojům o území, kterého držení není rozhodující pro vítězství ve válce, naopak svědčí o tom, že Rusové ofenzívy, které v červenci při inspekci na frontě nařídil Šojgu, nechystají. Ruský náčelník generálního štábu Gerasimov je ne náhodou považován za otce moderních hybridních válek. Že je myslí vážně svědčí i nejnovější zprávy z Ukrajiny – současně s raketami, které den za dnem likvidují kousek po kousku ukrajinskou energetickou soustavu, na ni pro zesílení účinku začali v době raketových útoků  útočit i ruští hackeři. Cíl je jasný – zesílit účinek konvenčních úderů, a využít účinků vlny blackout, pro co největší destrukci Ukrajinské energetiky. Ukrajina tyto útoky nemá jak oplácet, protože nedisponuje zbraněmi k jejich provedení. USA Ukrajině tyto zbraně nedodají, protože každá taková to střela mířící do hloubi Ruska musí být ruskou obranou nutně považována za zahájení jaderné války proti Rusku ze strany NATO. Války se nevedou podle pravidel, ale za konečné vítězství. Putin nakonec raději nakonec války hodlá počítat přeživší, než padlé. A to je velká změna ruské strategie, kterou řada ruských vlastenců zvyklých na přímočaré uvažování ve stylu generálů minulého století  – dobyl jsem území, přiblížil jsem vítězství – nechápe. A po pravdě řečeno, ruská politická elita se to ani Rusům nesnaží vysvětlovat.

Pro nás má ruská strategie smutné důsledky –

  • energie zůstanou extrémně drahé po dlouhou dobu. Zdražování plynu pro odběratele včera oznámila Indie s odůvodněním, že Evropané vykoupili dodávky plynu v USA, v Africe i u Arabů. A levný plyn prostě už nikde na světě není. 
  • Evropu čekají léta masivní nezaměstnanosti a bídy. Evropa se v důsledku drahých energií propadá do hospodářské krize ve stejné době, kdy čínské hospodářství opět, díky levným ruským energiím, roste. Čína v den jejího státního svátku 1. října oznámila další průlom do bašt Západu a zahájila masivní produkci vlastních dopravních letadel. Cílem je zrušit monopol firem Boeing a Airbus, a konkurovat jim letadlem levnějším a lepším. Číňané se kasají, že se jim to povedlo. Pokud ano, hrozí pád Airbusu, protože ten bude mít nejdražší energetické vstupy a je nejvíce závislý na dodávkách ruského titanu. Airbus byla pýcha evropského průmyslu. Stotisíce pracovních míst. Teď je to noční můra. 
  • Koalice si tisíckrát může slavit vítězství Vystrčila nad Babišem v Jihlavě, ale na chod světa, krom růstu doby naší bídy, to nemá žádný vliv. Co se ovšem ve volbách ukázalo, je pozitivní – a to, že Češi na rozdíl od Rusů nepropadají hromadné odevzdanosti osudu, a že místo pasivní přípravy na konec světa se stále častěji snaží ovlivnit svůj budoucí osud. Nespokojenost se současnou politikou v Česku roste, a neobvykle velká účast lidí ve volbách v Jihlavě to ukázala, bez ohledu na Vystrčilovo vítězství. 

Díky Všem za pomoc i podporu. Váš Gargamel.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář