MAP 2641 Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku, náznaky se množí. Analýza

Ukrajina válku s Ruskem s jistotou totálně prohraje, nejspíš v létě příštího roku.

Bývalý nejvyšší velitel armády USA v Evropě generál Ben Hodges sice včera po svém letitém zvyku opět po kyjevských médiích šířil naivní fámy, že Ukrajina letos v létě už definitivně převzala válečnou inciativu, a že díky nynějším hloubkovým úderům proti poloostrovu Krym, a proti hlubině ruského území, dojde k rychlému vyčerpání Ruska, a tím ke konečnému velkému ukrajinskému vítězství ve válce. Avšak tohoto generála netřeba brát příliš vážně.

Ben Hodges byl velitelem US armády v Evropě v letech 2014 až 2018, tedy skoro navlas stejně, jako se generál Petr Pavel v letech 2015 až 2018 usilovně činil ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO. A lze si tak s jistou mírou nadsázky představit, že generál Valerij Gerasimov tou dobou začínal každý svůj pracovní den ve funkci náčelníka Generálního štábu Ruské armády tichou modlitbou, aby tahle povedená dvojka pomatených západních stratégů sloužila ve svých funkcích ještě pár dalších let k větší budoucí slávě velkého Ruska. 

Generál Hodges je totiž poloostrovem Krym doslova posedlý. Už na jaře 2023 zasvěceně tvrdil, že vojska Kyjevské branné moci v létě 2023 rychle převálcují úderem ze severu zdemoralizovanou ruskou armádu zakopanou v záporožských stepích na linii generála Surovikina, a následným mocným a rychlým úderem celý krymský poloostrov osvobodí, a Rusko kapituluje.

Ukrajinská ofenzíva řízená z tajné centrály NATO ve Wiesbadenu tehdy skutečně nastala, ovšem ještě rychleji skončila hordami tlejících těl ukrajinských vojáků a stovkami spálených německých, britských a amerických tanků, a dalších obrněných vozidel, na záporožských polích před Surovikinovou linií.

Generál Hodges věští okamžité porážky Ruska naprosto pravidelně. Třeba už 13. září 2022 analyzoval, že Rusko se už pod údery ukrajinské armády hroutí, a brzy se už rozpadne, a Západ by se už měl připravit na závěrečné dělení Ruska.

Mapa z analýzy MAP 125 ukazuje situaci na frontě 10. září 2022, která vedla 13. září 2022 vlivného US generála Bena Hodgese, aby vydal výzvu, aby se Západ připravil na rychlé dělení Ruska, protože Rusko se už hroutí. Tato analýza a ukrajinský útok do pustých stepí severně od města Kupjansk, vyvolaly okamžitou šílenou paniku mezi ruskými nacionalistickými blogery a politiky, a ti začali vřískat jako vzteklí paviáni, aby Putin okamžitě vyházel zrádce Gerasimova a Šojgu, a vyhlásil mobilizaci. A vskutku, Putin 22. září 2022 nařídil částečnou mobilizaci. Věčná sláva generálovi Ben Hodges, bývalému veliteli US Armády v Evropě za časů, kdy Petr Pavel sloužil jako předseda Vojenského výboru NATO, bude tak stát v tajných budoucích skriptech pro výuku ruských armádních stratégů, protože vyhlásit mobilizaci a válku potřebuje záminku, a pokud ji poskytne nepřítel dobrovolně a sám, je to naštěstí ukrutný blbec. 

Pokud se podíváme do historie, co tak důležitého se stalo těsně před 13. září 2022, kdy generál Hodges vydal toto své vítězné proroctví, zjistíme, že ten den ukrajinská armáda osvobodila 1000km2 pustých stepí severně od města Kupjask, a kolem Charkova, a roztáhla tak frontu o tisíc kilometrů, a rozředila své síly na obranu ze strategického hlediska naprosto bezvýznamných končin. Ale vyvolala mezi ruskými válečnými blogery takovou paniku, (srovnej dnes), že Putin za 8 dní od Hodgesova proroctví vyhlásil částečnou mobilizaci, a aby tak učinil, potřeboval přesně tento ukrajinský úspěch, paniku ruských nacionalistů, a proroctví bývalého velitele US Armády v Evropě, že se Západ chystá dělit Rusko!  

Ve své nejnovější předpovědi z 21. června 2026 generál Hodges zopakoval své letité narativy, že odříznutí poloostrova Krym drony rozhodne válku v ukrajinský prospěch – (Hodges nyní nějakou náhodou je “NATO Senior Mentor for Logistics“, a jako stratég zřejmě dlouhodobě myslí pouze v mantinelech omezení armádního zásobovače, respektive je tzv. “inflexible strategist”)  – a aby tato svá tvrzení o ukrajinském vítězství vyšperkoval nějakou novinkou, vypustil dokonce narativ, že Německo, Velká Británie a Francie musí nyní pomoci Ukrajině k osvobození Krymu dodávkami dalších zbraní, protože pouze de-okupace Krymu zabezpečí ukrajinské vítězství. 

Jenže, mohou Francie, Německo, Velká Británie a další země EU zajistit pro Ukrajinu tolik zbraní a miliard EUR, aby dokázala zvrátit průběh války?

Celkem 52 miliard USD chtěla Ukrajina od sletu G-7 konaného minulý týden, ale dostala jen 2.5 miliardy. Na následném sletu hlav zemí EU se nedohodlo pro jistotu pro Ukrajinu raději nic. Respektive Itálie torpédovala program EU-PURL, jehož prostřednictvím mají země EU nakupovat za miliardy EUE ze svých státních rozpočtů americké zbraně pro Ukrajinu. A Meloniová dokonce na sletu tvrdila, že její vláda musí upřednostnit zmírnění životních nákladů Italů, zejména zmírnění cen energií a paliv, a dala tak jasně najevo, že před nadcházejícími italskými volbami konanými v příštím roce nebudou vyšší vojenské výdaje u voličů nijak populární, a politici toužící po znovuzvolení se jim budou vyhýbat jako čerti kříži. 

Číňané se sletu EU takto vtipně vysmáli:

Čínský vtip k poslednímu summitu EU – uvozen titulkem “Consistently divided”. Publikován médiem ÚV KS-Číny

Ukrajina letos ani příští rok nedostane pro válku s Ruskem dostatek miliard a zbraní, aby průběh války zvrátila, zcela stejně, jako tyto miliardy a zbraně nedostala v letech 2022 a 2023, kdy se chystala na svou slavnou ofenzívu, aby osvobodila Krym. 

Letos je navíc situace ještě mnohem dramatičtější. Pokud bude nakonec Trumpův mír s Iránem uzavřen, včera to tak nevypadalo, bude tato mírová smlouva stát podle analytických výpočtů každou německou domácnost dodatečných 400 EUR ročně, a to představuje souhrnnou ztrátu kupní síly v Německu 34 miliard EUR ročně, které místo za zboží, služby a potraviny, budou muset být utraceny za energie. Pro ČR to znamená ztrátu 1/8 kupní síly, protože obyvatel ČR je přibližně 8 krát méně, ale jejich výdaje za energie jsou podobné, a tedy Trumpův mír, pokud bude uzavřen, bude ČR stát 106 miliard CZK ročně, respektive každý průměrný Čech zaplatí o 9 600 CZK ročně navíc za nové Trumpovy mírové ceny energií. Pokračování války představuje ještě horší scénář, že. Budou se po prázdninách opakovat demonstrace z léta 2022? Nedivil bych se. 

Podle pár hodin starého průzkumu voličských preferencí v Německu, (pozor průzkum publikovala tamní veřejnoprávní televize ARD!) už dosáhly jak vládnoucí CDU, tak opoziční AfD nových absolutních rekordů = AfD vystoupala na 28%, a CDU se propadla na 24%. V Sasku-Anhaltsku, kde se 6. září konají volby, to už vypadá tak, že AfD sama dosáhne v zemském parlamentu absolutní většinu! Kancléř Merz je na politický odstřel, stejně jako se tento týden očekává řízené nahrazení Keira Starmer novým Andym Burnham ve Velké Británii. Leč, kdo je Andy Burnham?

Andy Burnham bude prý novým britským premiérem, Keir Starmer už prý píše rezignační dopis. Andy Burnham je představitel labouritsické levice, Starmer byl představitelem labouristické pravice. A Burnham hodlá ve Velké Británii znárodňovat klíčové vodárenské, dopravní, a energetické firmy, a zavést sociálně hrazené veřejné zdravotnictví a státní sociální bydlení. Aby tento program prosadil, což je jediná šance pro Labouristy, že zcela nepropadnou v příštích volbách, ví, že nesmí zvýšit daně, s výjimkou vyššího zdanění největších boháčů, a mezinárodních obchodních a technologických megafirem. A zároveň všichni vědí, že tento program znárodňování bude stát neskutečné miliardy liber! A tedy budou miliardy liber pouze na nejnutnější britské obranné projekty, ale nebudou miliardy na zbraně pro Ukrajinu. Je to buď, a nebo. A je britskou tradicí, házet spojence přes palubu, že?

Andy Burnham sice v roce 2024 tvrdil Ukrajincům: “Budeme s vámi stát tak dlouho, jak bude potřeba.”.  Leč uvidíme. Protože s tím samým úkolem poslali Britové v létě 1939 svého věhlasného maršála lorda Ironside do Polska, aby tamní vládu přesvědčil, že Polákům přijdou s Francouzi na pomoc, ale Poláci se předtím musí každopádně Hitlerovi postavit na rozhodný odpor, a neuzavírat s ním žádné dohody.  Maršál Ironside si po návratu z mise v Polsku do svého deníku tou dobou v Anglii poznamenal, že Poláci válku s Hitlerem rychle prohrají, že proto varoval britskou vládu, že pomáhat jim, nemá žádný smysl, a že Francouzi Polákům bezostyšně lhali, že zaútočí na Němce, ačkoli se nic takového  nechystalo.

Historie se tak bude opakovat, bych řekl. 

Je pondělí 22. červen 2026 ráno 04:59 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

MAP 2640 Proč ruští kozáci nyní tak znepokojují CIA? Co Putin zase chystá? Analýza.

Ve čtvrtek 18. června 2026 se uskutečnila nečekaná velká porada nejvyšších velitelů Ruské armády a atamanů Velikého vojska donského. Na poradě bylo rozhodnuto, že donští kozáci začnou okamžitě “dobrovolně” doplňovat nové ruské armádní jednotky určené “k obraně kritické infrastruktury proti útokům ukrajinských hloubkových dronů”, a “dobrovolně” začnou nastupovat do “mobilizačních rezerv” Ruské armády.

Závěry z porady nejvyšších ruských kozáckých Atamanů s ruskou Generalitou, konané 18. července 2026, možná ne-zcela-úplně-náhodně souzní s velkým ruským mobilizačním nácvikem, konaným ve přibližně stejném čase ve Volgogradské gubernii. A toho se, krom mobilizačních komisařů z dalších starých ruských gubernií, účastnili, i noví ruští mobilizační komisaři z nových území Ruska. A zdá se tak, že velká ruská mobilizace, očekávaná analytiky, může opravdu proběhnout letos na podzim, po volbách do Ruské dumy. Putin se tak podle všeho mohl rozhodnout, jednak se vyvarovat Zelenského scénáře, kdy mobilizace znemožňuje volby, a zároveň využít očekávaného silného poklesu ukrajinské bojeschopnosti koncem letošního a začátkem příštího roku. Ruská mobilizace provedená na podzim 2026 se na bojišti projeví až na jaře 2027, je běžná štábní praxe. 

Ruští kozáci, jak hlásila tento měsíc substruktura CIA, splnili Putinovi pokyny, a už denně zásobují ruská média zprávami o své činnosti v Rusku i zahraničí. Na fotce vidíte účastníky “7. donského kozáckého bivaku v Germánii”, a na něj se 16. června do německého Hannoveru sjeli španělští, němečtí a ruští, “donští kozáci”. Hlavní náplní 7. kozáckého bivaku byl výcvik “v sekání šavlí a švihání bičem”, a výcviky v boji zblízka, ve vrhání nožů,  a ve vojenské medicíně. 

CIA byla tento měsíc velmi znepokojena silným nárůstem těchto kozáckých aktivit v Evropě, a hlásila do Washingtonu, že Andrej Šestakov – nejvyšší ataman “finské kozácké jurty” a hlavní představitel “Společné rady všech kozáckých atamanů Evropy” – se vychloubal v Rusku, že “ruské Kozáctví se už rozvíjí prakticky po celé Evropě, a že západoevropští ruští kozáci v zemích svého pobytu umně využívají muzea jako ústřední místa kultury a pracují s mládeží, aby zajistili vlasteneckou výchovu pro svou ruskou vlast.“. Velkou roli při těchto západoevropských kozáckých akcích mají podle hlášení substruktury CIA hrát ruské svátky a další aktivity, které využívají zdůrazněnou roli kozácké kultury při maskování činnosti těchto kozáckých skupin, a ty mohou následně být zapojeny do ruských vlivových operací PSYOPs. 

Nejvyšší ataman “finské kozácké jurty” Andrej Šestakov mimo jiné zabodoval i u Putina, protože se mu podařilo v jedné finské škole zřídit “kozácké muzeum”, a to je nyní “velmi často” navštěvováno finskými občany, a jejich dětmi. (Více v analýze).  

Muzeum Kozáků ve Finsku má k dispozici originální kozáckou šavli s monogramem cara Mikuláše II, gardové kozácké uniformy, a portrét desetiletého donského kozáka ze 17. pluku generála Baklanova. Tento kozácký junák kdysi poslal dopis carevně Kateřině II., a ta byla jeho příběhem tak dojatá, že mu nejen obratem vlastnoručně odepsala, ale poslala mu i 2kg bonbonů. Kopie tohoto dopisu Kateřiny II. se v carském archívu dochovala. Podle atamana Šestakova se mladí Finové o kozácké zvyky živě zajímají, a hlavně děti si užívají kozáckou kulturu a veselou povahu kozáckého života – písně, tradice a svátky.

Podle poslední analýzy činnosti ruských kozáků od substruktury CIA určené k podrývání Ruska a Číny “by tito ruští kozáci v neruských zemích mohli představovat důležitou roli v hypotetickém kinetickém konfliktu. A zdá se tak, že (Putinův oblíbený kozácký stratég) Nikolaj Djakonov měl pravdu ve svém tvrzení, že kozáci skutečně sílí po celé Evropě – a v relativně blízké budoucnosti by tento obraz jejich rostoucího vlivu mohl být ještě mnohem zřetelnější“.

Nikolaj Djakonov, Nejvyšší ataman “Svazu kozáckých válečníků v Rusku a v zahraničí“, byl Vladimírem Putinem několikráte osobně vyznamenán za “Zásluhy o posílení ruské státnosti.”. Je absolventem programu “Problematické otázky moderní politologie” (PSYOPs) na Moskevské Lomonosově Universitě.  Emblém na uniformě značí příslušnost k dobrovolnické kozácké brigádě “DON”, která bojuje od začátku invaze na jižní Ukrajině. Nyní je hlavním pořadatelem kozáckých bivaků v Německu. 

Náhlá aktivizace zejména jihoruských kozáků může souviset s ruským strategickým plánem z roku 2024, (podrobně v MAP 2050), přidělit těmto kozákům na Záporoží novou ruskou půdu, včetně hospodářských stád a zemědělských strojů, a tímto způsobem přilákat ke členství v těchto ruských polovojenských kozáckých organizacích nejen ruské ale i ukrajinské a další farmáře a zemědělce.

Vzhledem k pomalému postupu ruské armády na Záporoží většina aktivit kolem realizace tohoto plánu, který osobně řídí ataman Viktor Vodolatskyj, člen Putinovy Prezidentské rady, poněkud usnula. Zdá se však, že letošní útoky ukrajinských hloubkových dronů proti ruské logistice podél pobřeží Azovského moře, vytvořily potřebu, naverbovat větší počet nepravidelných jednotek, které budou mít za úkol, tyto útoky zabijáckých  ukrajinských dronů ruskými stíhacími drony, přenosnými raketami PVO a protiletadlovými kulomety, odrážet.

A kozáci jsou pro tuto formu boje “lehkých mobilních skupin určených k základní ochraně komunikací proti dronům” ideální silou.

Podle obsáhlé uklidňující zprávy elitního ruského válečného mainstreamového korespondenta Dmitrije Stěšina, publikované už 19. června, ruské velení už na komunikacích kolem Azovského moře, které napadají ukrajinské hloubkové drony, zřídilo husté policejní patroly, a rozmístilo na nich jednotky lehkých stíhacích dronů a protiletadlových kulometů a přenosných protiletadlových střel, a na několika místech dokonce nasadilo nejnovější speciální jednotky systému REB “New Volna Kupol Garant EW”.

Pomineme-li jednotky systému REB “New Volna Kupol Garant EW”, které už vyřadily podél napadaných komunikací spojení ukrajinských dronů se systémem Starlink, takže podle Stěšina, “už nyní ukrajinské hloubkové drony jen bezmocně padají k zemi a nezpůsobují už žádnou vážnou škodu, na místech, kde už jsou tyto jednotky REB rozmístěny“, (rozeberu v další analýze). Pak budou ostatní lehké jednotky PVO a patrolující jednotky podle všeho tvořeny právě kozáky. Ti jsou totiž nejen rychle mobilizovatelní a mají potřebné předchozí bojové zkušenosti, ale Putin je navíc před dvěma lety nařídil šetřit přílišných a zbytečných ztrát na frontě, protože mají sehrát klíčovou roli v plánu atamana Viktora Vodolatskij při rusifikaci a pacifikaci nových osvobozených ruských území na Záporoží. 

Grafika jak nový ruský systém “New Volna Kupol Garant EW” elektronicky oslepuje satelity Starlink, a tak “ukrajinské drony začínají bezmocně padat k zemi”. 

“Dobrovolná” mobilizace ruských kozáků má podle závěrů porady nejvyšších atamanů s nejvyšší ruskou generalitou konané 18. června 2026 začít okamžitě, a mobilizovaní kozáci mají ihned nastoupit k mobilním jednotkám proti dronům rozmísťovaným na jihovýchodní Ukrajině. Tím bude do začátku podzimu 2026 vytvořen na jihovýchodní Ukrajině rozsáhlý mobilní systém obrany proti útokům ukrajinských dronů, a zároveň tento mobilní systém bude vykonávat hlídkovou činnost běžnou pro policejní, nebo četnické jednotky. Tento systém bude mobilní, a může se může po očekávané všeobecné mobilizaci v Rusku na jaře 2027 začít pomalu přesunovat na nově obsazovaná nová ruská území za postupující zmobilizovanou ruskou armádou. Kozáci tak budou opět ušetřeni zbytečných a rozsáhlých ztrát, a budou přemístěni na území, které mají podle plánu atamana Vodolatskij, pacifikovat a rusifikovat. To všechno velmi dobře zapadá do sebe. (Dokončení zítra)

Je neděle 21. červen 2026 ráno 05:09 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

xp3p

MAP 2639 Včerejší prohlášení Sergeje Lavrova – necenzurovaný plný text. BRICS svolal náhlý meeting nejvyšších představitelů Národní bezpečnosti svých členů. Aktuální vývoj po útocích na Moskvu. Analýza.

Včera se ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fjodorov na setkání skupiny “NATO-Ramstein” zásobující Ukrajinu západními zbraněmi a drony chlubil svému německému kolegovi, ministru obrany Borisovi Pistorius, jak Moskva už hoří, a ukazoval mu na telefonu, jak krásně ji včera ukrajinské drony podpálily. Pistorius byl evidentně spokojen, a zaujal při prohlížení nějakou náhodou zcela obdobnou pozici, jakou míval v oblibě Hitler, když mu Göring hlásíval své první úspěchy. (Viz srovnávací fotografie níže.)

Na této fotografii z ruských archívů, vidíte, že i Hitler, stejně jako včera německý ministr Pistorius, když mu Ukrajinci ukazovali na jednání NATO, jak už krásně Moskva hoří, zaujímal stejnou pozici a měl i stejný úsměv, když mu Göring hlásil své první úspěchy. A není tak vyloučeno, že historie se teď bude opakovat nejen těmito historickými pózami známých nacistů. 

Včera proběhla schůzka skupiny NATO-Ramstein, která zásobuje Zelenského vládu zbraněmi a drony, a po neúspěchu při setkání skupiny G-7 ve Francii, která Ukrajině nepřiklepla požadovaných 52 miliard USD na další zbraně a výplaty vojákům, nadělila skupina Ramstein Ukrajině aspoň 2.5 miliardy USD. Ty mají být rozděleny podle tohoto klíče: (1) muniční iniciativa Petra Pavla má dostat 500 milionů USD, aby za ně Ukrajině dodala “munici dlouhého doletu”, (2) další 1 miliarda byla přiklepnuta Ukrajině, aby za ni na svém území vyrobila drony a rakety, (3) a zbývající miliarda má jít na program PURL, z něhož se pro Ukrajinu nakupují za evropské peníze americké zbraně.

Tato malá náplast Skupiny NATO-Ramstein za zkrachovalý program 52 miliard USD od G-7 pro Ukrajinu bude teoreticky stačit pouze: (1) na 238 kusů raket Patriot, (program PURL), a to je žalostně málo, (2) na 20 000 dálkových dronů, jaké včera zaútočily na Moskvu, (1 miliarda na drony, včera jich zaútočilo 500 až 600, a až na výjimky byly všechny sestřeleny), a to opět představuje pouze dvouměsíční salvu ruských dronů Geranium, (3) a co bude mít za úkol nakoupit Petr Pavel je zatím nejasné. Kyjevská média včera používala v této souvislosti termín “long-range ammunition”, a to může být jak dělostřelecký granát s dostřelem přes 50km, tak nějaký dálkový dron, nebo raketa. Tak brzy uvidíme. 

V každém případě, Rusům se nic z toho líbit nebude, ačkoli ani to všechno dohromady nedokáže nijak změnit rostoucí ruskou převahu ve válce, ale pouze to Rusům jejich cestu k vítězství trošku zkomplikuje, a způsobí jim z hlediska velikosti jejich armády i ekonomiky i území, z vojensko-strategického hlediska pouze nicotné ztráty. Problém, který to dokáže vyvolat bude veskrze politický, a právě před takovou ruskou reakcí včera varoval ex-ředitel analýz CIA Georg Beebe, jak jsme informovali. 

Včera mluvčí Číny pro zahraniční politiku Lin Jian potvrdil, že do Dillí zamíří ve dnech 22. až 23. června nejvyšší představitel Číny pro zahraniční a bezpečnostní politiku Wang Yi, a dodal, že toto jednání nejvyšších představitelů národní bezpečnosti jednotlivých zemí BRICS, má za cíl připravit východiska pro užší koordinaci mírové a bezpečnostní politiky těchto zemí, na obranu zemí globálního jihu. Zajímavé je, že ihned po tomto sdělení, (za Rusko do Dillí letí Šojgu), Lin Jian obvinil NATO z rozdmýchávání konfliktu na Ukrajině, a odmítl všechna obvinění západních médií z posledních dní, že by Čína nějaké straně tohoto konfliktu dodávala “smrtící zbraně”, jak činí NATO. (Najdete zde, Lin Jian hovoří anglicky.)

V souvislosti se včerejším prohlášením Lavrova, že Rusko už na “ukrajinské provokace” začne masově odpovídat svými ničivými zbraněmi, je jednání nejvyšších představitelů národní bezpečnosti zemí BRICS náhle svolané na indickou žádost mimořádně zajímavé. Tím spíš, když Lin Jian včera hovořil o potřebě vyšší koordinace zabezpečení bezpečnosti zemí BRICS, a zemí Globálního Jihu, a současně kritizoval NATO.

Následuje text Sergeje Lavrova, který měl dnes vyjít v západních médiích, ale jeho publikace byla náhle včera večer úplně zrušena. (Jde o jiný text, než o včerejší výroky Lavrova o budoucích ruských odvetných útocích, protože “slova už nestačí”. Přečtěte si ho, a můžete si položit otázky – Proč je do Dillí svolána okamžitá naléhavá schůzka nejvyšších bezpečnostních představitelů zemí BRICS. A co bude přijato za rozhodnutí na plánované schůzce hlav zemí BRICS v září letošního roku? 

Text Sergeje Lavrova, (necenzurovaná verze, publikovaná v noci na dnešek, ruským ministerstvem zahraničí):

(Začátek Lavrovova textu)

Několik myšlenek nahlas o řešení ukrajinské krize, Evropě a globální bezpečnosti

Na setkání v Londýně 7. června představitelé Británie, Francie a Německa, stejně jako Volodymyr Zelenskyj, předložili pět požadavků Ruska jako podmínky pro „spravedlivý a trvalý mír“ na Ukrajině. Na základě těchto požadavků sjednocená Evropa navrhuje zahájit dialog s Moskvou.

Pozadí

Veškeré zkušenosti s vyjednáváním s Evropou jako součástí „kolektivního Západu“ za posledních 20 let odhalují pouze jednu věc: jednání s Ruskem jsou klamnou taktikou, diplomatickým krytím geopolitické expanze Západu a jeho institucí, především NATO a Evropské unie, na východ – směrem k ruským hranicím.

Příspěvek Evropy k rozdmýchání ukrajinské krize je nepopiratelný. Spolu s Američany inspirovali Evropané v roce 2004 v Kyjevě „oranžovou revoluci“. Aby na Ukrajině vytvořili protiruskou oporu, strávili roky skupováním politiků a celých stran, přepisováním historie a vzdělávacích programů, podporou a kultivací ukrajinského nacionalismu a dělali vše pro to, aby Ukrajinu distancovali od Ruska.

V roce 2013 Evropská unie odmítla náš návrh na nalezení kompromisního řešení asociační dohody, k jejímuž podpisu Brusel tlačil na Viktora Janukovyče. Dovolte mi připomenout: Ukrajině byla nabídnuta možnost otevřít své trhy bez slibů reciprocity, přestože by to bylo neslučitelné s pokračující účastí Kyjeva v zóně volného obchodu SNS. Poté, co Viktor Janukovyč požádal o odložení dohody, Evropané vyprovokovali pouliční nepokoje, po nichž v únoru 2014 následoval v Kyjevě převrat.

Stejně věrolomně se pak zachovaly Německo, Francie a Polsko. Poté, co poskytly záruky pro realizaci dohody opozice s Viktorem Janukovyčem, si nad situací umyly ruce, jakmile se k moci dostala ta samá opozice, kterou ovládaly, s tvrzením, že demokracie může nabrat nečekané směry.

Evropané pak začali nové moci podporovat. Když byly 2. května 2014 v Oděse upáleny desítky nevinných zastánců sblížení s Ruskem, z Evropy se neozvalo ani slovo odsouzení.

Francie a Německo jako garanti minských dohod z roku 2015 de facto povzbuzovaly ukrajinský režim k sabotáži jeho závazků. Jak po zahájení společné vojenské operace přiznali Angela Merkelová a François Hollande, plnění minských dohod Kyjevem, jednomyslně schválených Radou bezpečnosti OSN, nebylo plánováno. Cílem bylo získat čas na „posílení moci“ ukrajinských ozbrojených sil jejich vyzbrojením západními zbraněmi.

Rusko ze své strany udělalo vše pro to, aby bezpečnostní krizi v Evropě překonalo diplomatickou cestou. V lednu 2022 však USA a NATO odmítly ruský návrh na uzavření právně závazných dohod o vzájemných bezpečnostních zárukách. Evropští členové Aliance se na tom aktivně podíleli.

Po zahájení speciální vojenské operace sjednocená Evropa podpořila postoj britského premiéra k narušení istanbulských rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Johnsonova výzva Kyjevu, aby „nic nepodepisoval a jen bojoval“, trvale zavřela dveře smysluplné diplomacii.

Současná situace

Vyvstává otázka: proč evropští lídři náhle „změnili tón“ a začali mluvit o jednáních a co svými prohlášeními sledují? Například podle prohlášení nejvyšší diplomatky EU Kristiny Kallasové je dialog s Ruskem nezbytný k tomu, aby Evropa dosáhla podmínek, včetně vyplacení „reparací“ Ukrajině, stažení vojsk z Podněstří a Kavkazu, zrušení zákona o „zahraničních agentech“ a stanovení maximálního počtu vojáků pro ruské ozbrojené síly. Domnívá se, že „spravedlivého a trvalého míru nelze dosáhnout bez odpovědnosti Ruska“. 19. května letošního roku zástupce EU během zasedání Rady bezpečnosti OSN zdůraznil, že „vojenská podpora Ukrajiny není v rozporu s touhou po míru; je předpokladem pro jednání v dobré víře“.

Evropa hodlá vést jednání s Ruskem souběžně s pokračující právní agresí prováděnou prostřednictvím Rady Evropy. Tato kdysi respektovaná organizace vytváří struktury, „které mají Rusko pohnat k odpovědnosti“: „register škod“, „komisi pro náhradu škody“ a „zvláštní tribunál“.

Evropská unie dala zelenou zadržování obchodních lodí na volném moři. V Baltském moři a Atlantiku již došlo k několika incidentům. Západ zároveň přivírá oči před teroristickými útoky ukrajinských ozbrojených sil v Černém a Středozemním moři.

Skutečným cílem evropských lídrů tedy není vyjednávání s Ruskem, ale spíše záchrana Zelenského režimu a jeho zachování jako odrazového můstku pro pokračování boje proti nám. Za tímto účelem chtějí evropské metropole dosáhnout rychlého příměří, aby zabránily kolapsu ukrajinských ozbrojených sil na frontě. Chtějí konflikt „zmrazit“, aniž by řešily jeho základní příčiny. A okamžitě nasadit na Ukrajinu vojenské kontingenty britsko-francouzské „koalice ochotných“.

Je všeobecně známo, že evropské elity investovaly svůj „politický kapitál“ do konfrontace s Ruskem a utratily stovky miliard dolarů na podporu kyjevského režimu a na zvýšení vojenských rozpočtů zemí EU a NATO. Evropa plánuje dosáhnout „bojové pohotovosti“ pro konflikt s Ruskem do roku 2030. Do té doby chtějí různými prostředky získat čas. Jak cynicky prohlásil náčelník belgického generálního štábu v dubnu letošního roku: „Máme ještě pár let díky krvi Ukrajinců, kteří nám tento čas kupují.“

Sjednocená Evropa nadále sní o expanzi, má v úmyslu rozvíjet Ukrajinu a Moldavsko a vtáhnout Arménii do své oběžné dráhy. NATO se rozšířilo na východ a pohltilo Finsko a Švédsko. Ukrajina je vnímána jako „úderná síla“ budoucích evropských ozbrojených sil, autonomních od USA a NATO.

Rizika pro globální bezpečnost

Tato situace představuje vážná rizika pro globální bezpečnost, protože přímý střet mezi NATO a Ruskem by mohl rychle přerůst v jadernou přestřelku s katastrofálními následky.

Pod heslem „strategické autonomie“ Evropa prochází významným posilováním svých vojenských schopností, a to i v jaderné oblasti. Pařížské plány poskytnout „jaderný deštník“ několika zemím EU a NATO jsou hluboce znepokojivé. To jistě nezvýší bezpečnost ani samotné Francie, ani příjemců její „pomoci“.

Navzdory tomu všemu političtí a vojenští činitelé v Evropě připisují Rusku agresivní plány, které se údajně neomezují pouze na Ukrajinu. Ruský prezident opakovaně prohlásil, že se jedná o nesmysl, provokaci a dezinformaci, jejímž cílem je vytáhnout z rozpočtu finanční prostředky na boj proti Rusku. A to není pozadí, na kterém lze vést smysluplná jednání o čemkoli.

Postoj Ruska

Pokud jde o jednání, jak zopakoval Vladimir Putin na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu, neodmítáme se s nikým angažovat. Evropu však vnímáme jako stranu konfliktu, která má zájem na porážce Ruska, a samotní Evropané se tak otevřeně prezentují. Dialog s Evropou proto nemůže probíhat jako nestranný pozorovatel třetí strany.

Rusko preferuje, aby cílů Ústředního vojenského okruhu bylo dosaženo diplomatickou cestou. To vyžaduje, aby byla spolehlivě zaručena bezpečnost Ruska na jeho západních hranicích a čest a důstojnost našich občanů a krajanů, včetně jejich práva na rodný ruský jazyk a pravoslavnou víru. Pokračování západní vojenské, politické a ekonomické expanze nepřichází v úvahu – je v rozporu s imperativy multipolárního světa.

Evropští lídři si musí uvědomit, že regionální bezpečnostní model, budovaný v Evropě po celá desetiletí, počínaje přijetím Helsinského závěrečného aktu v roce 1975, byl zničen jejich vlastníma rukama. K němu už nebude návratu. Nyní je čas pokročit směrem k vytvoření pankontinentální bezpečnostní architektury, otevřené všem euroasijským zemím, která bude odrážet multipolární realitu dnešní doby. Princip rovné a nedělitelné bezpečnosti, pošlapaný v euroatlantických konstrukcích, lze realizovat v nové euroasijské architektuře. Jakmile budou podmínky zralé, Evropa se bude moci k tomuto ambicióznímu úsilí připojit.

Klíčem je, že smysluplný dialog vyžaduje obnovení důvěry, která byla podkopána protiruskými akcemi Západu a Evropy v období po studené válce. Důvěru lze obnovit pouze praktickými kroky, které prokáží upřímné odmítnutí používání diplomacie jako zástěrky pro expanzivní plány. Důvěru nelze obnovit a dialog nelze obnovit ultimáty, jako bylo to, které bylo Rusku předloženo 7. června v Londýně.

Místo epilogu: Je příznačné, že londýnské ultimátum kategoricky potvrdili velvyslanci Británie, Francie a Německa na schůzce na ruském ministerstvu zahraničí 11. června, o což naléhavě žádali. To byl jediný účel jejich návštěvy ruského ministerstva zahraničí.

(Konec Lavrova textu)

Středeční  diskusi s Petrem Hájkem najdete zde, pokud Vám pořad, a nebo moje každodenní analýzy připadali aspoň trošku užitečné, níže máte způsob, jak jejich další vznik podpořit. Děkuji a přeji krásný den. Prý bude horko, tedy normální, ne jaderné

Je pátek 19. červen 2026 ráno 04:35 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

ss8p

MAP 2638 Ex-šéf CIA varoval, že Kyjev se teď pokusí “nějakou provokací” zatáhnout NATO do přímé války s Ruskem. Doplnění včerejšího pořadu u Petra Hájka o nové informace! Analýza.

Doplnění dalších informací k mé včerejší diskusi s Petrem Hájkem na TV Protiproud. 

(1) Georg Beebe, ex-ředitel CIA pro analýzy Ruska, a poradce bývalého viceprezidenta USA Dicka Cheneyho pro strategii USA proti Rusku, předevčírem potvrdil, že Vladimír Putin nařídil invazi na Ukrajinu, protože k tomu byl vyprovokován neustálou expanzí NATO k ruským hranicím, a z tohoto faktu George Beebe dále vyvodil, že dosažení míru na Ukrajině nyní není absolutně možné bez pochopení, že to právě byla expanze NATO na východ, která byla dominantní příčinou ruské invaze na Ukrajinu.

Podle Beebe, není současné Rusko někdejší komunistický Sovětský Svaz, a proto je třeba ve strategii Západu vůči Rusku akcentovat zcela odlišné postupy, které úplně postrádají současnou tendenci nutit Rusko k agresivním invazím proti svým sousedům, aby jim zabránilo stát se součástí NATO, aby tak Rusko nebylo ze strany rozšiřujícího se NATO stále více ohrožováno nějakým potenciálním zákeřným a nečekaným přepadovým útokem podle nacistického scénáře Barbarossa 41. 

Podle Beebe se nyní Kyjevský režim pokusí nějakou provokací zatáhnout NATO do přímého konfliktu s NATO. Putin si je podle Beebe vědom těchto ukrajinských provokací, a už na ně reaguje, a bude dále na ně reagovat zdrženlivě, aby tento konflikt mezi Rusko a NATO nebyl těmito ukrajinskými provokacemi vyvolán. Podle Beebe bohužel tyto ukrajinské provokace budou stále a stále silnější, a Beebe předpokládá, že se Ukrajinci nakonec pokusí zaútočit i na ruský jaderný arsenál, a na ruský jaderný průmysl, aby válku mezi NATO a Ruskem vyvolali. Navíc v Rusku podle Beebe sílí vlivné hlasy v armádě a mezi elitami, a ty tlačí na Putina, aby přestal být vůči ukrajinským a evropským útokům shovívavý, protože to jen evropské a ukrajinské politiky podněcuje k dalším a dalším provokacím, a útokům na Rusko. A tak hrozí, že Rusko preventivně nějak zaútočí na Ukrajinu nebo i na Evropu, a podle Beebe však USA neobětují New York za estonský Tallin, nebo ukrajinský Kyjev. (Zde zhruba od 29:00 na YouTube)

(2) Pokud si poslechnete celý pořad George Beebe na YouTube, nádherně pochopíte, proč není v zájmu ani jednoho Čecha, který nechce, aby se on, jeho manžel, nebo manželka, a všichni jeho potomci a žijící předci vypařili v nějaké idiotské jaderné záři, aby na summit NATO do Ankary jel ČR reprezentovat Petr Pavel. Proč není třeba vysvětlovat, protože to obsáhle zdůvodnil Georg Beebe, poradce Dicka Cheneyho. A ten v roce 1989, kdy se Petr Pavel učil na agenta StB Pávka, byl nějakou náhodou ministrem obrany USA. 

(3) Summit G-7 skončil nulovou podporou Ukrajiny, jak jsem včera u Hájka vysvětloval. Včera pozdě večer tuto totální prohru Zelenského a jeho kompliců Starmera, Macrona, Mertze a Leyenové potvrdila i kyjevská média, když žalostně lkala, že Donald Trump před pár hodinami popřel všechna tvrzení Zelenského a jeho kompliců, že by na summitu G-7 USA podpořily Ukrajinu proti Rusku, a citovala, že Trump poděkoval Číně a Rusku za neutralitu a zdrženlivost v konfliktu mezi USA a Izraelem proti Iránu, čímž explicitně vyjádřil neutralitu USA v konfliktu Ruska proti Ukrajině a případně proti EU. Respektive, Trump defacto potvrdil, že USA neobětují New York za Tallin, nebo Kyjev, nebo Prahu, nebo Berlín. 

Včerejší diskusi s Petrem Hájkem najdete zde, pokud Vám pořad, a nebo moje každodenní analýzy připadali aspoň trošku užitečné, níže máte způsob, jak jejich další vznik podpořit. Děkuji a přeji krásný den. Prý bude horko, tedy normální, ne jaderné

Je čtvrtek 18. červen 2026 ráno 04:42 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

MAP 2637 Výsledek summitu G-7! Syn vyhlášeného rakouského pivního kabaretiéra ze 30 let v ostré akci proti Putinovi! Putin má skončit jako Muammar Kaddáfi! Analýza

Tzv. “Noví Vůdcové Nové Evropy” – Macron, Starmer, Merz, Leyenová, Meloniová a Zelenskyj se včera večer navzájem trumfovali v médiích, i na sociálních sítích, jak po včerejším summitu zemí G-7 ve Francii už Vladimíru Putinovi nezbývá nic jiného, než si sednout k jednacímu stolu, a rychle u něj podepsat, jimi nadiktované Euro-Ukrajinské mírové podmínky.

Nejodvážnější ve svých vizích, jak Vladimír Putin špatně dopadne, když hned nepodepíše, byl včera známý předseda vlivné Americké rady pro zahraniční politiku, která se holedbá, že radí americkým kongresmanům a senátorům, Herman Pirchner Junior, syn mnohem vyhlášenějšího rakouského cirkusového klauna a amerického kabaretiéra Hermana Pirchnera staršího, který ve třicátých letech bavil bohaté Američany tím, že nosil bavorské kožené kraťasy a tyrolský klobouk, a pořádal pro ně  slavné „pivní heftingy“, kdy si naskládal džbány piva – od 25 do 55 – a balancoval s nimi na rukou, zatímco běhal mezi stoly a klouzal se k nim po zábradlí, aniž by přitom rozlil jedinou kapku, a pak to pivo zdarma rozdával ohromeným hostům svých amerických show.

Herman Pirchner mladší sice už pár let úspěšně kráčí ve stopách svého slavnějšího otce, leč pořádá místo pivních, pravidelné politické kabarety. Jejich hlavním obsahem jsou neustálá, vážně míněná a velmi zasvěcená tvrzení, že Vladimír Putin brzy velmi špatně skončí.

Včera 16. června 2026 Pirchner Junior opět ve vší vážnosti věštil, že když Vladimír Putin londýnský Euro-ukrajinský mírový diktát ihned nepodepíše, skončí brzy úplně stejně, jako po rozpoutání Arabského jara dopadli – libyjský Muammar Kaddáfí, tuniský Zín Abidín Ben Alí, a nebo egyptský Husní Mubárak. A za hlavní argument pro údajný rychlý Putinův konec, Pirchner Junior včera použil nedávný výrok nejvyššího ruského komunisty Gennadije Zjuganova: Ekonomické podmínky v Rusku se už nyní staly tak hroznými, že v zemi hrozí revoluce stejná jako v roce  1917

Pomineme-li základní fakt, že podle letošních hlášení CIA z Ruska, jsou už Zjuganov i celá jeho parta u ruských voličů tak nepopulární, že se už na podzim ve volbách nejspíš ani nedostanou do ruské Dumy. Pak ještě komičtější je analýza Pirchnera Juniora ze 26. května 2020 (!), a v ní věštil, že Vladimír Putin bude brzy svržen, protože je už nepopulární. A jako hlavní argument pro údajný rychlý Putinův konec už v roce 2020 tehdy citoval výrok úplně nejvyššího ruského komunisty všech dob Vladimíra Lenina: “z jiskry vzplane oheň“, a ve vší vážnosti tehdy tvrdil, že v Rusku je už (v roce 2020 !) tak hořlavé politické prostředí, že jakákoli náhodná jiskra tam podpálí revoluční oheň, a Vladimír Putin ho už nedokáže uhasit, a bude tak určitě brzy svržen.

A jak vidíte, právě se píše léto 2026, a Vladimír Putin svržen stále není – a proč tomu tak je, a proč Rusko vyhraje válku na Ukrajině, rozeberu dnes večer podrobněji u Petra Hájka na TV Protiproud

Je středa 17. červen 2026 ráno 05:01 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

MAP 2636 Copak to ti “Rusáci” zase v Kyjevě trefili, že z toho byl takový povyk? Jaká je skutečná “šokující” účinnost Ukrajinské protivzdušné obrany? A z čeho měla CIA včera takovou radost? Analýza

Velmi zajímavá situace se vyvinula kolem včerejšího nočního náletu ruských dronů a raket na Kyjev. Ukrajinské médium NV, (v Rusku zakázané), publikovalo sérii fotografií, a ty byly jeho zaměstnancem včera dopoledne pořízeny ve včera předtím ruským náletem zasaženém a pobořeném a vypáleném kyjevském Národním filmovém studiu Olexandra Dovženka, a z těchto fotografií vyplývá, že Ukrajinci v těchto napadených filmových atelierech ukrývali továrnu na výrobu velmi nebezpečných dronů FP-2, kterými nyní útočí na ruskou logistiku na jižním Donbasu, a tedy Rusové v noci na včerejšek v centru Kyjeva útočili na vojenské cíle. 

Na tuto oficiální ukrajinskou fotografii, kterou reportér mediálního portálu NV (The New Voice of Ukraine) Ihor Kuznietsov pořídil včera v kyjevském Národním filmovém studiu Olexandra Dovženko, které bylo v noci na včerejšek vypáleno ruskými drony a raketami, jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní jsou s největší pravděpodobností křídla ukrajinských sebevražedných úderných dronů FP-1 a FP-2, a těmi nyní jednotky generála Roberta “Maďara” Brovdy napadají ruskou logistiku a ruská města a infrastrukturu a vojenské jednotky hlavně kolem pobřeží Azovského moře.

Na tuto kontrolní oficiální ukrajinskou fotografii z kompletace dronů FP-1 a FP-2 jsem domaloval oranžovou elipsu, a v ní vidíte stejné charakteristické kulaté otvory, jako v “křídlech dronů”, které byly včera vyfotografovány v zasaženém a vypáleném kyjevském Národním filmovém studiu Ukrajiny pojmenovaném po Olexandrovi Dovženko. 

Pravděpodobnost, že v kyjevském filmovém studiu “Dovženko” se vyráběly nebo montovaly drony FP-1 a FP-2, nebo jiné, je tak vysoká: (1) Ukrajinci se chlubí, že tyto drony jsou z 90% vyráběny na Ukrajině. (2) Národní filmové ateliery zaměstnávají velké množství umných řemeslníků, a ti se pro tento typ decentralizované jednoduché lehké manuální válečné výroby mimořádně hodí. Každý analytik zpravodajské služby ví, že se historicky takto filmová studia a jejich zaměstnanci vždy používali. (3) Zaměstnanci filmových studií obecně mají velmi dobré kontakty na různé státní nebo vlivné elity, a sehnat si za války práci “montéra dronů”, a nebo “režiséra montovny dronů”, znamená vyhnout se mobilizaci do armády, a to je na Ukrajině terno, za které se platí částky v několika tisících dolarech. (4) Ukrajinská mainstreamová média včera v podvečer o náletu na studio “Dovženko” podezřele zmlkla, a ačkoli lkala nad “obecným ruským barbarstvím”, a přinesla seznam kulturních objektů, které už “Rusáci” zničili, nijak výrazně ruská tvrzení o zasažení vojenských cílů ve studiu “Dovženko” nezpochybňovala, jako tomu bývá zvykem v jiných případech.  (Pěkné fotografie z výroby dronů FP-1 a FP-2 najdete zde.)

Do mapy publikované včera večer Putinovým oblíbeným rozvědčíkem Michailem Zvičukem jsem domaloval žluto-černý hexagon = umístění Národního filmového studia Dovženko v Kyjevě, které včera ruské drony z velké části vypálily, protože se tam montovaly drony FP-1 a FP-2. Rusové navíc včera v Kyjevě vypálili největší logistické centrum ukrajinské pošty, a řadu dalších průmyslových a energetických cílů. Je tak zřejmé, že cílem včerejšího ruského útoku na Kyjev bylo narušit a poničit ukrajinskou logistiku decentralizované výroby dronů – největší třídící zařízení Ukrajinské pošty je v tomto ohledu mimořádně důležitý cíl. Zvinčuk alias “Rybar” si včera správně povšimnul, že poškození Kyjevskopečerské lávry, která byla včera rovněž při útoku ruských dronů zasažena a podpálena, nevykazuje známky zásahu výbušným dronem nebo výbušnou raketou. A to je velmi zajímavé, co ji tedy mohlo zasáhnout a podpálit. Další info v analýze. 

Včera byla publikovaná tato zajímavá mapa a statistika úspěšnosti útoků ruských dronů Shahed-Geranium proti Ukrajině v dubnu 2026, a ta potvrzuje, že ruské útoky jsou mnohem účinnější, než ukrajinská armáda tvrdí. Oficiálně Ukrajina tvrdila, že v dubnu zničila 89% útočících ruských dronů typu Shahed-Geranium, jenže ve skutečnosti 18% všech v dubnu vypuštěných ruských dronů Shahed-Geranium zasáhlo cíle, proti kterým bylo vypuštěno. A to je procentuální úspěšnost ruských dronů ještě ve skutečnosti vyšší, neboť statistika – vypuštěno a zasáhlo = 18% – nezohledňuje počet jednotlivých dronů, které cíl zasáhly současně. Podrobnosti v analýze. 

Podle nejvyššího velení Kyjevské branné moci vypustilo Rusko proti Ukrajině v dubnu 2026 celkem 6583 dronů Shahed-Geranium, a 5861 z nich bylo sestřeleno, (89%). Podle statistiky cílů zasažených v dubnu 2026 na Ukrajině ruskými drony Shahed-Geranium bylo různým způsobem zasaženo 720 jednotlivých cílů, některé i několika drony, popřípadě drony a raketami a bombami současně.

Ruské útočící drony Shahed-Geranium jsou ze 60% drony výbušné, které mají zasáhnout cíl, a ze 40% drony klamné, které mají za úkol pouze nalákat Ukrajince, aby je sestřelili, a nebo vypouštět klamné cíle, aby jimi chránily výbušné drony před sestřelením.  V dubnu 2026 tak na Ukrajinu zaútočilo pouze 3516 útočných výbušných dronů Shahed-Geranium, a ty dohromady úspěšně zasáhly 720 různých cílů, některé cíle přitom současně zasáhlo i několik ruských dronů. V každém případě však nejnižší pravděpodobnost ruských dronů Shahed-Geranium, že zasáhnou a poničí cíl, proti kterému byly vyslány, byla v dubnu 20.5%, a nikoli jen 11%, jak tvrdilo nejvyšší velení Kyjevské branné moci. 

Ze statistiky vypuštěných a zničených cílů navíc jasně vyplývá, že Ukrajinská obrana proti ruským dronům trpí mimořádně nízkou účinností. Ukrajinci tvrdí, že sestřelují 89% všech ruských útočících dronů Shahed-Geranium, jenže 40% těchto dronů jsou pouze klamné cíle, a nosiče malých klamných cílů, a po splnění svého jediného úkolu – vytvářet klamy – sami spadnou na zem, a protože nenesou výbušnou nálož, nevybuchnou. A Ukrajinci je tak mohou, a podle svých statistik tak i činí, je započítávat do statisticky sestřelených dronů. Výsledný počet skutečně sestřelených ruských dronů typu Shahed-Geranium tak bude značně nižší, než 70%, a tomuto poměru dopovídá i včerejší po vojenské stránce úspěšných útok ruských dronů na Kyjev. Vzhledem k tomu, že počet ruských dronů, které jsou vypouštěny měsíčně už nyní přesahuje 8000 (+1500 oproti dubnu) Ukrajinu nečekají dobré časy, bude-li válka pokračovat.

I Ukrajina ovšem vytáhla v posledních měsících své drápky, a třeba zde můžete vidět video, jak ukrajinský dron FP-2 zabije pár ruských vojáků. Ačkoli telegramové kanály ruských nacionalistů z tohoto videa opět včera propadaly záchvatům paniky, není to zbraň, která by rozhodovala války.Výrobní cena dronu FP-2 je cca 50 000 USD, a tedy cena za vypuštění 1000 těchto dronů měsíčně je 600 milionů USD, a to je příliš drahé, aby jich Ukrajina vypouštěla více než pár tisíc měsíčně. Tyto drony FP-2 mají sice dolet kolem 400km, a Ukrajinci je mohou používat proti ruské pěchotě, ale rozhodně ne v počtu 100 až 300 tisíc měsíčně, jako Rusové vypouštějí proti ukrajinské pěchotě své několikanásobně levnější frontové zabijácké drony. (Mimochodem CIA měla tento týden velkou radost ze současné paniky mezi ruskými nacionalistickými vojenskými blogery, a přikládala jí velký význam. – podrobnosti tuto středu na TV Protiproud u Hájka.) 

Je tedy pravděpodobné, že Kyjevskopečerskou lávru zapálil ruský klamný dron, který se účastnil útoku na Kyjev, a byl ukrajinskou PVO poškozen a nebo sestřelen. Jak si povšimnul Zvinčuk, lávra nebyla poškozena výbuchem velké nálože, jakou výbušný dron Geranium nese. Níže, počet zničených kulturních a vzdělávacích institucí na Ukrajině za dobu trvání války, ukrajinská oficiální grafika. Další podrobnosti najdete zde

Je úterý 16. červen 2026 ráno 04:55 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

at8o

MAP 2635 Včerejší šokující telefonát Moskva-Washington! Donald Trump a Vladimír Putin společně kontra “Londýnský Gang Čtyř”! Válka na Ukrajině by mohla rychle skončit! Analýza

7. června 2026 se v Londýně sešel samozvaný “Gang Čtyř” nových vůdců nové Evropy”, (=  Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj), a jeho členové společně vyhlásili ultimativní, vzhledem k výsledkům války zcela absurdní, a pro Rusko absolutně nepřijatelné podmínky pro zahájení přímých euro-ukrajinsko-ruských mírových rozhovorů o dosažení “trvalého” příměří ve válce na Ukrajině. Rusko všechny ultimativní mírové podmínky “Gangu Čtyř” ústy svých vrcholných představitelů v uplynulém týdnu zcela kategoricky odmítlo. (Podrobně v analýzách – MAP 2628, 2629, 2631, 2632, 2633.)

Včera 14. června Vladimír Putin telefonicky poblahopřál Donaldovi Trumpovi u příležitosti jeho kulatého jubilea 80 let. Rozhovor obou státníků se podle Putinova poradce Jurije Ušakova nesl v přátelském a srdečném duchu. A Trump v něm měl podle Ušakova Putinovi mimo jiné i oznámit že – na nadcházejícím setkání skupiny G-7 konaném ve dnech 15.–17. června 2026 ve francouzském lázeňském městě Évian-les-Bains, bude připraven, ovlivnit evropské politiky, i Kyjev, aby válku na Ukrajině co nejrychleji ukončili při respektování všech ruských nepřekročitelných mírových podmínek. (Plný text Ušakovova komentáře nedělního telefonického rozhovoru Putin-Trump na konci dnešní analýzy.)

Trump však podle všeho v příštích hodinách na jednání G-7 narazí při plnění svého včerejšího slibu Putinovi na razantní odpor všech členů londýnského “Gangu Čtyř”. Nynější zbytečné prodlužování už rozhodnuté války na Ukrajině, aby došlo k přijetí aspoň nějakých mírových ultimát “Gangu Čtyř” vznesených vůči Rusku, je totiž pro všechny 4 členy “Gangu Čtyř” zcela absolutní ekonomickou i finanční nutností. 

Jedním z ultimativních požadavků “Gangu Čtyř” je, aby Ukrajina i po uzavření “trvalého příměří” s Ruskem udržovala armádu v síle 700 tisíc vojáků. A to ačkoli Rusko trvá na stanovení početního stropu Ukrajinské armády ve výši 200 000 až 400 000 vojáků, a na celkové demilitarizaci a neutralizaci Ukrajiny. 

Proč je však pro členy “Gangu Čtyř” tak zásadní, aby Ukrajina i po válce udržovala v kasárnách 700 000 vojáků?

Odpověď je zcela prostá. Ukrajinská ekonomika je nyní v absolutních troskách, a podle květnových údajů samotné ukrajinské finanční správy je už 65% všeho zboží a potravin zatížených DPH nyní do země dováženo, a to hlavně z Evropy. A tedy hlavně z Francie, z Německa, a z Velké Británie. Obyčejní Ukrajinci si toto dovozové evropské zboží a potraviny mohou dovolit nakupovat jenom proto, že EU platí všechny civilní výdaje ukrajinského státního rozpočtu, a že ukrajinští státní a veřejní zaměstnanci nyní dostávají Evropou subvencované nadhodnocené mzdy, a mohou je tak na Ukrajině utrácet za evropské zboží.

Aby se tento koloběh Evropou subvencovaných mezd ukrajinským veřejným a státním zaměstnancům udržel v chodu i po uzavření míru, a Ukrajinci tak mohli i po jeho uzavření i nadále nakupovat evropské zboží a potraviny, musí být v rámci  uzavření míru vytvořen zcela nový mechanismus pro měsíční převod těchto sta miliardových subvencí z Bruselu do Kyjeva, a nově proto už nemají tyto peníze putovat do kapes ukrajinských civilních veřejných a státních zaměstnanců, jako tomu je doposud, ale mají putovat přímo do peněženek 700 000 ukrajinských vojáků, které podle plánu “Gangu Čtyř” bude Ukrajina podle mírové smlouvy moci udržovat ve vojenské službě, a Evropa platit. 

Z hlediska německých, francouzských a britských korporací a bank je zcela irelevantní, zda jsou tyto bruselské miliardy vypláceny ukrajinským civilistům, jako nyní, a nebo zda budou vypláceny ukrajinským vojákům, jak teď plánuje “Gang Čtyř”. Protože v obou případech jsou tyto miliardy každý měsíc, kdy jsou na Ukrajině ve mzdách vyplaceny, okamžitě utraceny za evropské zboží, potraviny a služby, a zahájí tak svoji zpáteční pouť do Evropy až na bankovní účty evropských bank a korporací. Tyto miliardy tak v obou případech skončí na účtech soukromých evropských korporací a bank. A těm je úplně jedno, že všechny tyto miliardy pravidelně měsíčně zasílané Bruselem na Ukrajinu na výplaty mezd, ať už tamním vojákům, a nebo civilistům, jsou vlastně miliardy, které si Brusel pravidelně půjčuje u bankéřů na tučný úrok, a které budou povinni všichni evropští občané v příštích 30-ti letech splácet. 

Ergo, jedním z hlavních důvodů, proč se nyní válka na Ukrajině ještě stále vede, a proč “Gang Čtyř” vznesl své ultimativní neakceptovatelné mírové požadavky, je nutnost zachovat ukrajinský válečný finanční mlýn. Neboť ten evropským bankéřům každý měsíc umele z několika miliard EUR, které jsou na začátku bruselské mlýnice veřejné a státní, několik miliard EUR, které jsou už na konci kyjevské mlýnice dokonale čisté a soukromé.

Ušakovovův komentář – plný text: 

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin dnes telefonicky poblahopřál americkému prezidentovi k jeho 80. narozeninám. Rozhovor byl přátelský a upřímný a trval přibližně hodinu, přesně 55 minut.

Jak si jistě dokážete představit, nešlo jen o výměnu zdvořilostí. Prezident Trump slyšel víc než jen laskavá slova a přání všeho dobrého: lídři samozřejmě diskutovali také o klíčových otázkách současné mezinárodní situace, rozvoji bilaterálních rusko-amerických vztahů a možných kontaktech mezi zástupci obou stran.

Pokud jde o gratulace, byly neformální a odrážely povahu osobního vztahu mezi oběma vůdci. Ruský prezident se netajil úctou k bojovnosti Donalda Trumpa, jeho schopnosti odolávat úderům, úspěšně překonávat překážky a vytrvale jít za svými cíli.

Mimochodem, náš prezident také zaslal  blahopřání , v němž také zmínil pozoruhodné charakterové vlastnosti oslavujícího narozeniny, které přispívají k jeho úspěchu jako člověka i politika. Donald Trump byl tím dojat a vyjádřil vděčnost s tím, že Vladimir Putin byl prvním zahraničním vůdcem, který ho zavolal do Bílého domu.

Dovolte mi znovu zdůraznit, že rozhovor byl neformální a řekl bych, že ne bez špetky humoru. Dokonce vám prozradím tajemství: Donald Trump nemá číslo 80 zrovna v lásce, protože je plný energie a elánu.

Rád bych také dodal, že Vladimir Putin samozřejmě vyjádřil svá nejlepší přání první dámě Melanii Trumpové a vysoce ocenil její roli při opětovném sjednocení ruských a ukrajinských dětí s jejich rodinami. Donald Trump mu od své manželky vyjádřil vděčnost za pomoc, kterou Rusko poskytlo.

Na závěr slavnostní blahopřání zmíním, že Vladimir Putin poděkoval Donaldu Trumpovi za jeho vřelé blahopřání ke Dni Ruska, v němž vyjádřil úctu ruskému lidu.

Rozhovor se přirozeně dotkl situace kolem memoranda o porozumění, které se připravuje mezi Spojenými státy a Íránem. Donald Trump prohlásil, že dohoda je blízko, a doufá, že výsledky obtížných, ale nakonec úspěšných jednání by mohly být oznámeny dnes. Uznal, že cesta k dohodě byla namáhavá a s mnoha překážkami se setkala nejen íránské vedení. Nakonec však úsilí amerických vyjednavačů s pomocí pákistánských a katarských mediátorů vedlo k přijatelnému výsledku. Trump vyjádřil vděčnost Rusku za zapojení a zejména za jeho návrhy na nalezení konstruktivních řešení.

Vyjádřili jsme uspokojení nad tím, že se zdá, že se podařilo dostat konflikt, který mohl roznítit celý region i jeho okolí. Vyjádřili jsme ochotu pokračovat v práci na stabilizaci situace a řešení základních problémů, které je stále třeba vážně řešit.

Pokud jde o ukrajinský konflikt, Donald Trump znovu zdůraznil potřebu ukončení nepřátelských akcí. Prohlásil, že je připraven ovlivnit jak své evropské partnery, tak Kyjev, a to i během nadcházejících setkání na summitu G7. Nedávné útoky na civilní cíle na ruském území jistě brání urovnání, jak bylo uvedeno. Trump rovněž prohlásil, že co nejrychlejší ukončení války by otevřelo vyhlídky na budování skutečně nové kvality americko-ruských vztahů.

Vladimir Putin ze své strany argumentoval, že žádný pokus kyjevského režimu o útok na civilní infrastrukturu v Rusku nezmění kritickou situaci Ukrajiny na bojišti. V Evianu se Evropané a Zelenskyj nepochybně pokusí prezentovat pravý opak a budou moci nabídnout pouze myšlenky zaměřené na prodlužování konfliktu a pokračování vojenských akcí. Samotnému Zelenskému by mělo být řečeno, aby nezapomněl na tragédii holocaustu, místo aby čestně znovu pohřbil nacistické zločince. Pokud vůdce kyjevského režimu znovu naznačí možnou schůzku s ruským vůdcem, jak již bylo řečeno, chce schůzku – ať přijede do Moskvy.

Je příznačné, že Donald Trump v reakci na to hovořil o spojenectví mezi našimi dvěma zeměmi během druhé světové války. Řekl, že na to prostě nelze zapomenout.

Vážení kolegové, myslím, že jsem vám shrnul všechny podstatné body našeho telefonického rozhovoru. Asi stojí za zmínku, že vzhledem k úspěšnému uspořádání mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku popřál Vladimir Putin americkým organizátorům letošního turnaje hodně štěstí.

A ještě jedna poslední věc. Bylo dohodnuto, že se do Ruska brzy vrátí zvláštní prezidentští vyslanci USA Steve Witkoff a Jared Kushner, kteří se v současnosti úzce angažují v íránských záležitostech.

Otázka: Byly dárky zaslány?

Ju. Ušakov: Žádné dary nebyly zaslány, ale, jak jsem již řekl, proběhlo velmi vřelé blahopřání, které odráželo povahu vztahu mezi oběma prezidenty.

Zdroj textu – Kreml.

Ve středu 17. června 2026 opět hostem u Petra Hájka na Protiproud TV.

Je pondělí 15. červen 2026 ráno 04:54 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

MAP 2634 Rusko včera “osvobodilo” stotisícové město Kosťantynivka. Detailní vojenská mapa a analýza.

Ve dnešní analýze jsem do ruské vojenské mapy ukrajinského města Kosťantynivka, (100 tisíc obyvatel před válkou), zanesl červenou linii, a ta zachycuje místa, kam až se Ruská armáda k večeru soboty 13. června 2026 ve městě probojovala.

Dobýt za pár týdnů takto velké a pevné město v podstatě čelním útokem, potvrzuje jasnou dominanci ruské pěchoty nad ukrajinskou. Útok byl opět proveden podle taktiky vyvinuté generálem Mordvičevem při dobývání města Mariupol v roce 2022, a ruská pěchota tak opět útočila jednou kolonou podél toku řeky, a třemi kolonami, v tomto případě kolmými na hlavní kolonu útočící podél řeky, město postupně rozřezávala. Kolmé kolony opět na město zaútočily z lesů na jeho předměstích, které předtím ovládly, a postupovaly z nich opět přes lehkou městskou zástavbu, a obkličovaly Ukrajince v pevných budovách.

Je až s podivem, jak je tato taktika generála Mordvičeva proti Ukrajincům bránícím se ve městech účinná. Dobýt tak Slovjansk nebo Charkov, nebude Rusům činit žádné taktické obtíže, je nasnadě. 

Na mapu jsem červenou linií vyznačil linie bojů k neděli 14. června večer ve stotisícovém městě Kosťantynivka. Naschvál jsem použil ruskou vojenskou mapu, protože z ní je krásně vidět, že Rusové už celé město ovládli, a Ukrajinci se drží už pouze na jeho okraji. Černou barvou jsou na mapě vyznačeny železnice, průmyslové budovy a velké a odolné budovy v civilní občanské zástavbě města. Ukrajinci už drží pouze níže položenou část města bez většího počtu odolných budov. Taková to pozice se podle vojenské teorie nedá úspěšně bránit. Tím spíš, když všechny zásobovací cesty do části města ovládané Ukrajinci vedou přes otevřený terén, a Rusové je už dálkově drony zaminovali (= malá červená čárka vlevo nahoře). Ruská armáda tak opět potvrdila, že louská jednu ukrajinskou nedobytnou pevnost za druhou stejně snadno, jako veverka lískové oříšky. 

Protože budu ve středu 17. června 2026 opět hostem u Petra Hájka na Protiproud TV, potřeboval jsem se dnes trošku šetřit, abych mohl nabrat síly a zdraví na Hájka. Proto jen jedna krátká mapa s vysvětlením. Děkuji za pochopení. 

Je neděle 14. červen 2026 ráno 03:49 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

xi5l

MAP 2633 II. díl. Ukrajina nyní na příkaz Londýna, Berlína a Paříže opakuje Hitlerův “Baby Blitz”. Analýza

Pokračování včerejší analýzy MAP 2632:

Ukrajinská armáda od letošního ledna zahájila stále četnější útoky dálkovými drony a raketami na ruská města, na ruské strategické objekty, továrny, rafinerie, i na ruskou logistiku. A současně ukrajinské frontové formace zahájily sebevražedné výpady proti ruské obraně. A současně ukrajinská a západní média začala šířit narativy, že ve válce na Ukrajině dochází ke kýženému obratu. A Rusko, že začíná ztrácet “osvobozená” území. Že trpí “obrovskými” ztrátami vojáků, které už není schopno nahrazovat. A že celá ruská ekonomika se už začíná, pod náporem nových ukrajinských dálkových zbraní, a v důsledku úspěšných západních sankcí, pomalu, ale jistě hroutit.

K prvnímu vrcholu celé této společně koordinované politické, válečné a mediální kampaně Ukrajiny, Bruselského komisariátu, a Velké Británie, zatím došlo 7. června 2026 v Londýně, odkud Macron, Starmer, Merz a Zelenskyj společně vyhlásili 5 ultimativních mírových podmínek, ačkoli je každá z nich pro Rusko absolutně nepřijatelná, a ve svém souhrnu zcela popírají dosavadní výsledky průběhu války, i stávající poměry vojenských sil obou znepřátelených stran. 

Celá tato nová společná vlivová mediální válečná a bombardovací operace Velké Británie, Francie, Německa a Ukrajiny zaměřená proti Rusku už na první pohled zcela nápadně připomíná Hitlerovu zpackanou vzdušnou propagandistickou operaci “Unternehmen Steinbock“, (angl. “Baby Blitz”, leden až květen 1944).

K operaci “Steinbock” jako první zavelel v červnu 1943 ze zaplněné berlínské Sportovní haly Joseph Goebbels, a z tribuny tehdy do mikrofonů hlasitě vřískal: “nynějšímu britsko-americkému bombardovacímu teroru proti našim městům budeme čelit jedině vlastním bombardovacím proti-terorem proti jejich městům“, a krom bombardování Londýna nejnovějšími německými bombardéry HE-177, sliboval nacistům i další zázračné zbraně odplaty, i změnu průběhu války

Operace “Steinbock” byla zahájena až v lednu 1944, protože Göringova Luftwaffe nedokázala potřebných 500 bombardérů JU-88 a HE-177  nutných aspoň pro symbolické útoky na Londýn soustředit dříve než za 6 měsíců. Německé vrchní velení nařídilo tuto bombardovací ofenzívu “Steinbock” jako odvetu za stále efektivnější spojeneckou kombinovanou bombardovací ofenzívu proti německým městům, a hodlalo pomocí masivního propagandistického využití výsledků tohoto svého vlastního bombardování Londýna zvrátit pokles morálky svého vlastního civilního obyvatelstva, vyvolaný rostoucím anglo-americkým bombardováním německých měst.

Operace “Steinbock” byla od začátku pro Luftwaffe katastrofou, Německo ztrácelo při náletech 77 bombardérů měsíčně, (celkem ztratilo 63% všech nasazených letadel), a tyto ztráty už nedokázalo nahradit. Německé nálety při operaci “Steinbock” dokázaly zabít pouze 1500 anglických civilistů a vojáků, a 2900 jich těžce zranit. Angličané posměšně překřtili operaci “Steinbock” na “Baby Blitz”, protože při náletech “Blitz” v roce 1940 dokázala Luftwaffe pozabíjet 41 000 anglických vojáků a civilistů a 48 000 jich těžce zranit. Operace Steinbock trvala až do zahájení náletů střel V-1 na Londýn, první nálet 13. června 1944. Operace “Steinbock” byla od svého začátku až do svého konce pouze operací s jediným cílem – získat materiály pro vnitroněmeckou propagandistickou kampaň zaměřenou na povzbuzení upadající válečné morálky. 

Ukrajina je nyní ve stejném postavení jako Německo v roce 1943, kdy Goebbels vyzval k odvetným teroristickým náletům na Anglii. Stejně jako Německo bylo v roce 1943 ničeno masivními anglo-americkými nálety, je i letos Ukrajina devastována masivními ničivými destrukčními nálety ruských dálkových dronů, a střel s plochou dráhou letu, a balistických raket.

Západní i český mainstream v posledních dnech často citoval mediálně známého ukrajinského vojevůdce, generála Roberta “Maďara” Brovdy. Brovdy “Maďar” tento týden z Kyjeva opět vykřikoval, (srovnej Goebbels z Berlína), že svými drony odřízne Krym od ruského území, ztíží život tamním civilistům. A že svými drony zničí ruské přístavy. A že svými drony způsobí Rusku takové ztráty, až Rusko přestane mít chuť ve válce pokračovat.

Čeho si český mainstream včera možná záměrně, možná z nevědomosti, či z hlouposti nevšímal, byla skutečnost, že generál Brovdy už takto vykřikoval z Kyjeva i v lednu 2025. A hlavně, že ruským oddílům dronů Rubicon, potom Brovdyho křiku, netrvalo ani dva měsíce, a už v dubnu 2025 byly všechny oddíly dronů známé jako “Ptáci Maďara” rozprášeny, a jejich operátorům byly na Ukrajině konány čestné pohřby.

Nejzajímavěji však vyzní nejnovější výkřiky generála Brovdy “Maďara”, co zase těm Rusům nového svými drony napáchá, při srovnání s citací tři dny staré zprávy Reuters, a podle ní, jsou tři ukrajinské přístavy společného námořního uzlu Oděsa už ruskými nálety natolik mohutně zdevastovány, že hrozí okamžitý celkový kolaps vývozu 90% ukrajinského obilí a dalších zemědělských komodit, i vývozu většiny železné rudy. A tento očekávaný kolaps oděských přístavů dál způsobí okamžitý kolaps celého ukrajinského zemědělského sektoru, protože zemědělci buď, nebudou moci prodat svou letošní úrodu, a za ztržené hřivny si nakoupit setbu a hnojiva a paliva nutná pro letošní zasetí příští sklizně. A nebo budou muset začít odprodávat části svých farem a podniků, aby získali aspoň nějaké peníze na příští setbu. Pomineme-li extrémně  interesantní  otázku, kdo se chystá od takto zkrachovalých ukrajinských zemědělců jejich půdu i jejich další zemědělské výrobní majetky brzy hromadně skupovat. Je jisté, že “lví podíl” příjmů ukrajinského státního rozpočtu v důsledku kolapsu oděských přístavů zcela vyschne, protože podle Reuters je tento “lví podíl” tvořen právě a pouze exporty železné rudy a zemědělských komodit uskutečňované právě a jen přes oděské námořní přístavy.

Zatímco generál Brovdy z Kyjeva hlasitě křičí, generál Gerasimov v Moskvě mlčí a jedná. Nynější útoky ukrajinských dronů a střel s plochou dráhou letu proti hloubce ruského území mají zatím svým strategicky nicotným rozsahem vliv na další vývoj války na Ukrajině stejně nezaznamenatelný, jako měla někdejší Hitlerova bombardovací operace “Steinbock-Baby Blitz” proti Anglii vliv na výsledek II. světové války.

Pokud nedojde k masivnímu nárůstu ukrajinských hloubkových náletů na Rusko, nedojde k překročení ruských červených linií. Ukrajina by musela měsíčně vypouštět přes 50 000 dronů o síle a účinnosti jednotkové destrukční kapacity jednoho ruského dronu Greanium, aby docílila stejné míry devastace Ruska, jakou nyní způsobuje 8150 ruských dronů Geranium měsíčně Ukrajině. Tento astronomický počet ukrajinských dronů, které by mohly mít váhu, změnit průběh války, je dán podstatně delší dobou ruských náletů na Ukrajinu, a skutečností, že Ukrajina je už tedy silně poničená, a je dán i rozdílnou velikostí průmyslu, území a populací obou znepřátelených zemí.

Současný zmodernizovaný dron Geranium má jednotkovou cenu 80 000 USD, hodnota ruské měsíční salvy těchto dronů tak činí 652 milionů USD. Hodnota významově srovnatelné ukrajinské měsíční salvy by tak musela být kolem 2 miliard USD, a to je zcela mimo finanční reálie současné ekonomiky Ukrajiny i EU. 

Pokud však dojde k překročení ruských červených linií tím, že současné ukrajinské nálety do hloubky Ruska přestanou být nicotné, tak jako byl malicherný Hitlerův Baby Blitz v roce 1943, Rusko bude podle pravidel válek mezi jadernými supervelmocemi, která definoval Henri Kissinger, rychle a prudce reagovat. Z předešlých reakcí USA i NATO na ruskou zlobu z překročení červených linií je nasnadě, že Ukrajina bude proti Rusku provádět pouze omezený malicherný hitlerovský Baby Blitz. (Pokračování zase zítra.)

Je sobota 13. červen 2026 ráno 05:08 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com. 

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

 fr0l

MAP 2632 Ukrajina na příkaz Londýna, Berlína a Paříže nyní opakuje Hitlerův “Baby Blitz” – Lavrov včera deklasoval velvyslance Francie, Británie a Německa v Moskvě na úroveň zástupců států třetí kategorie mocenského významu. Válka na Ukrajině tak bude pokračovat bez přihlížení k jejich aktivitám až do definitivního ruského vítězství. Analýza.

Včera 11. června ruský ministr zahraničí odmítl přijmout velvyslance Německa, Francie a Británie na jejich osobní naléhavou žádost, a k jejich přijetí zplnomocnil svého náměstka Michaila Galuzina. Velvyslanci Alexander Lambsdorff, Nickolas de Riviere a Nigel Casey a jejich země tak byli diplomaticky poníženi. Všichni tři západní diplomaté včera toto ponížení, poníženě přijali, a hodinu a půl jednali v Lavrovově sídle na Smolenském náměstí v Moskvě s náměstkem Michailem Galuzinem. Rusko průběh a výsledek tohoto jednání, aby ještě srazilo jejich už tak nicotný význam, oficiálně ani nijak nekomentovalo. 

Velvyslanci v Moskvě (zleva doprava) Británie – Nigel Casey, Francie – Nikolas de Riviere a Německa – Alexander Lamsdorff včera vyrazili na svoji žádost za Sergejem Lavrovem, a čekalo je jedno ponížení za druhým. Nepřijal je Lavrov, ale jen náměstek Michail Galuzin. Rusko tato jednání ani oficiálně nijak nekomentovalo. A jen se těmto velvyslancům i jejich zemím, a hlavně požadavkům, které byly na jednáních vzneseny, jízlivě vysmívalo ústy různých mluvčích a propagandistů. Lavrov tak opět předvedl dokonalý diplomatický majstrštyk, a dal celému světu zřetelně najevo, za jak mocensky nicotné země Kreml nyní považuje Británii, Francii a Německo.  

Prořízlá pusa ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se včera hlasitě rozplývala, že „nyní stojí u dveří a žádají o přijetí“, ačkoli před pár lety demonstrativně odmítli přijít na setkání s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, když byli žádáni. A Lavrov včerejším ponížením velvyslanců přesně naplnil svoje tvrzení z 10. června 2026 přednesená na radě ministrů zahraničí organizace CSTO:  “Dokud neuslyšíme a nebudeme přesvědčeni, že to, co jsme slyšeli, je seriózní návrh, a ne další pokus o ochranu, zachování, a dokonce i posílení kyjevského nacistického režimu, pravděpodobně budeme naslouchat, ale z praktického hlediska bych takové myšlenky jednoduše ignoroval.“.

I ruská státní agentura TASS včera upřednostňovala místo ponížených velvyslanců Francie, Německa, a Británie, raději slovenskou europoslankyni Juditu Laššákovou, a na své čelní straně citovala z jejího rozhovoru TASS: „Tohle nedopadne dobře. (z předchozího kontextu – odmítnutí spolupráce EU s Ruskem) Žijeme na stejné planetě a budováním zdí a hranic se od sebe jen distancujeme a ničíme poslední zbývající komunikační kanály. A to vše povede k situacím, které nakonec poškodí obyčejné občany, lid.“

Návštěva velvyslanců Británie, Francie a Německa na ruském ministerstvu zahraničí měla dva jediné cíle:

(1) Zviditelnit jejich požadavky vznesené tuto neděli z Londýna – aby byly okamžitě ukončeny všechny nepřátelské akce, a aby bylo okamžitě uzavřeno příměří podél linie současné fronty, – aby Rusko přijalo rozmístění vojsk Francie, Anglie, Německa a armád nižších vazalů Bruselského komisariátu na Ukrajině, – aby Rusko souhlasilo, že mu nebudou vrácena žádná na Západě zmrazená aktiva (300 miliard EUR), dokud Ukrajině nevyplatí tučné válečné reparace, – a aby Rusko souhlasilo, že se Ukrajina stane členem NATO i EU. 

(2) Aby byl na Západě, na Ukrajině, i v Rusku médii šířen narativ, že Rusko nyní válku s Ukrajinou prohrává, a že Putinovi tak  nezbývá, než přijmout jednání o míru za účasti hlavních zemí EU, a podle jejich požadavků. 

Tento narativ se stal nyní obsahem velké mediální kampaně západních progresivistických médií a politiků. Včera v analýze MAP 2633 jsme podrobně rozebírali, jak tento narativ šíří vlivná americká novinářka Anna Appelbaum, hlavní zastánkyně permanentních válek proti všem zemím odmítajícím progresivistickou globalizaci, nositelka Pulitzerovy ceny a manželka polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorski.

V jejím úsilí šířit tento narativ, ačkoli v upravené podobě,  včera pokračovala i další média. A podle nich válka na Ukrajině musí rychle nevyhnutelně pro vyčerpání obou stran konfliktu skončit novým Versaillským mírem. (V analýze MAP 2295 jsme podrobně rozebírali, proč byl Versaillský mír pouze “příměřím uzavřeným na 20 let”, jak v roce 1919 brilantně předpověděl francouzský maršál Foch, vítěz nad II. německou říší, i proč Berlín začal okamžitě po nástupu Friedricha Merz do úřadu kancléře, tento starý germánský plán, jak se přichystat na válku s Ruskem, respektive s SSSR, spustil.) V rámci tohoto nového Versaillského míru může být Rusku i rozmražena jistá část jeho zmražených aktiv, ale musí bezpodmínečně souhlasit s rozmístěním vojsk zemí NATO členů EU na Ukrajině. A Rusko nebude ani nuceno platit reparace, a jeho vůdci nebudou ani postaveni před mezinárodní soud. A Rusko si bude moci i ponechat nějaká ukrajinská území. Ale Ukrajina musí být členem NATO. Tento mírový plán byl už loni Ruskem kategoricky odmítnut, protože Rusko chápe, že jde pouze o mechanické opakování známého postupného scénáře Versaillský mír – Mnichovská dohoda – Plán Barbarossa, pouze formou odpovídající dnešku. Hlavní ruský cíl je demilitarizace a denacifikace Ukrajiny, a z něj, jak včera opět ukázal Lavrov, Putin neustoupí.

Další západní hlavní médium, pak včera šířilo 5 důvodů, pro které Rusko musí uzavřít kompromisní, tedy londýnský mír – (1) Strategie rychlé porážky Ukrajiny z roku 2022 selhala, – (2) Ruské územní zisky letos prudce klesají, – (3) Ruské lidské zdroje pro mobilizaci (v Rusku není mobilizace, bojují pouze dobrovolníci!!) jsou vyčerpány, – (4) Ukrajina zahájila velké úspěšné hloubkové údery na Rusko. 

Pokračování zítra, dnes jsem víc nestihnul, příliš mnoho zdrojů jsem musel nastudovat, psát jsem proto začal až ve dvě ráno.

Je pátek 12. červen 2026 ráno 04:45 a přeji Vám všem krásný den.  Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

yyy